Start Rocznik 2016 (nr 51-62) Nr 55 Listy do Redakcji str.23
Listy do Redakcji str.23 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 10 maja 2016 16:48

Rabka-Zdrój, 6 maja 2016r.
Redakcjo „Wiadomości Rabczańskich”,
jeśli ktokolwiek chce dowiedzieć się, do czego doprowadzają ludzka głupota, brak poczucia piękna, bezduszność i brak odpowiedzialności, niech zobaczy rząd uschniętych drzew – świerków – w sumie 27 sztuk, które zostały zatrute środkami chemicznymi przy ulicy Podhalańskiej 47. Rzekomo zasłaniały komuś widok…
Drzewa były piękne, cieszyły oczy, radość miały ptaki budujące gniazda i całe dnie zachwycały wesołym śpiewem; osuszały podmokłą glebę i oczyszczały środowisko. Dziś pozostał przygnębiający widok suchych kikutów i poczucie niesprawiedliwości za zaistniały skandal.
Do tej pory nie ma winnych, obyśmy ich szybko znaleźli i potępili.
Róbmy wszystko, by piękno zawsze zachwycało! Sadźmy drzewa!

PS. Smutne, ale i pocieszające jest to, że podtrute drzewa, czując, że kończy się ich żywot, wydają dużą liczbę szyszek, których nasiona mają chronić i przedłużać istnienie gatunku.


Szanowna Redakcjo,
czy wiedzą może Państwo, kto jest odpowiedzialny za stan przepływających przez centrum Uzdrowiska potoków Gorzkiego i Słonki? Koryto tego pierwszego, obok sklepu ABC to nie dość że szambo, to jeszcze rosną w nim całkiem pokaźne drzewa. Także między kamieniami, którymi wyłożone jest koryto Słonki powoli wyrastają drzewa i inna roślinność, powodując jego osłabienie i narażając na podmycie chodnika i ulicy, tak jak to miało miejsce kilka lat temu. Chyba taniej jest nie dopuścić do zarastania, niż później remontować uszkodzone ulice, chodniki i kamienne koryto.


Powyżej potok Gorzki, poniżej Słonka


Szanowni Czytelnicy,
na poruszone przez Państwa problemy postaramy się odpowiedzieć w następnym numerze.
Redakcja