Start Rocznik 2017 (nr 63-74) Nr 71 Pamiętnik kulturalny str.14
Pamiętnik kulturalny str.14
Nr 71
 • Deszczowy koncert Lata z Radiem
  19 sierpnia powitał Rabkę słońcem, lecz popołudnie nie było tak piękne. Zapowiedzi pogorszenia się pogody sprawdziły się w stu procentach, lecz mimo to o godz. 16:00 rozpoczął się koncert Lata z Radiem, impreza, która chyba ?zadomowiła się? u nas na stałe.
 • Paluszek ? spektakl Teatru ?Chrząszcz w trzcinie? w Amfiteatrze Miejskim
  5 sierpnia w amfiteatrze w ramach WAKACYJNEGO FESTIWALU BAJEK, BAŚNI I LEGEND Teatr ?Chrząszcz w trzcinie? wystawił spektakl pt. Paluszek.
 • Willy Blake w Galerii ?Pod Aniołem?
  Willy Blake, a właściwie Przemek Świerczek, wystąpił 18 sierpnia w Galerii ?Pod Aniołem?. Organizatorem imprezy był Miejski Ośrodek Kultury.
  Można go czasem posłuchać w Krakowie, zaś zwolennikom domowego zacisza polecam adres na You Tube:  https://www.youtube.com/watch?v=UFETFwag5fE.
 • Festiwal dla melomanów
  XIV Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej im. ks. Kamila Kowalczyka pomału dobiega końca. W piątek, 1 września, w starym kościółku wystąpili Witold Zalewski ? organy; kwartet żeński PREZIOSA ?  nowa formacja, która kształtuje swój wizerunek i koncertuje regularnie dopiero od jesieni 2016 r.
 • Przez pryzmat wartości
  PRZEMIJANIE
  Artysta tworzy prace z kamienia i brązu oraz metalowe kolaże, wykonane w autorskiej technice spawania, palenia i wycinania. Inspiruje go człowiek i jego życie. W swoich dziełach opowiada o świecie, ludzkim losie, symbolice ludzkiej egzystencji. Odnajdziemy w nich także sacrum i metafizykę. Tyle z ulotki podsumowującej twórczość Czesława Jałowieckiego, którego wystawę1 odwiedziłem w Galerii ?Pod Aniołem?.