Start Rocznik 2019 (nr 87-98) nr 91 Krótko-szybko o kwietniu str.2
Krótko-szybko o kwietniu str.2 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 13 maja 2019 11:07
 • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
  2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Obchody mają na celu podniesienie świadomości społecznej na temat chorych na dziecięcy autyzm.
  Każdy, kto chce więcej dowiedzieć się na temat autyzmu, powinien zapoznać się z artykułem: www.polskananiebiesko.pl
 • Rabka pamięta o Papieżu-Polaku
  Mieszkańcy Rabki-Zdroju i okolicznych miejscowości spotkali się  wieczorem 2 kwietnia, w 14. rocznicę śmieci Papieża-Polaka w szałasie Związku Podhalan na placu targowym, żeby wspólnie wspomnieć jednego z najwięk-szych Polaków - św. Jana Pawła II - i pomodlić się w Jego intencji.
 • Gmina Rabka-Zdrój na XXV Międzynarodowych Targach Turystyki GLOBalnie 2019
  W dniach 29-31 marca 2019 roku w Katowicach odbyły się XXV Międzynarodowe Targi Turystyki GLOBalnie 2019. Na targach swoją ofertę prezentowała również nasza Gmina, goszcząc na stoisku Miejskiej Organizacji Turystycznej.
 • Tężnia Solankowa otwarta
  Po rabczańskim Parku Zdrojowym unosi się już charakterystyczny, przyjemny zapach solanki. To znak, że po zimowej przerwie otwarta została jedna z największych atrakcji naszego miasta ? Tężnia Solankowa.
 • Droga Krzyżowa ulicami miasta
  Zgodnie z coroczną tradycją, w piątek poprzedzający Niedzielę Palmową, ulicami uzdrowiska przeszła Droga Krzyżowa.
 • Kolejne sukcesy uczniów Liceum Romera
  Wiosną nastąpił w Romerze prawdziwy ?wysyp? finalistów i laureatów ogólnopolskich olimpiad i konkursów.
 • Tradycyjne święcenie pokarmów
  Przy zabytkowym kościółku, w którym mieści się Muzeum Orkana, odbyły się tradycyjne obchody Wielkiej Soboty. Ich kulminacyjnym punktem było poświęcenie pokarmów wielkanocnych.
 • Rzeki coraz czystsze
  Koło Polskiego Związku Wędkar-skiego nr 19 w Rabce-Zdroju po raz kolejny zorganizowało akcję sprzątania koryt rzek i potoków w naszej gminie.\
 • Wiosenne sprzątanie Rabki
  W piątek i w sobotę, 26 i 27 kwietnia na terenie całej gminy Rabka-Zdrój odbyła się wiosenna akcja sprzątania.
 • Majeranki posprzątały Chabówkę
  Do sprzątania swojej małej ojczyzny - Sołectwa Chabówka w ramach akcji przyłączyły się  również dzieci i młodzież z zespołu Majeranki.
 • ?Święcone? Podhalan
  Górale z Gorczańskiego Oddziału Związku Podhalan w Rabce-Zdroju na miejsce tradycyjnego ?Święconego? w tym roku wybrali  leśniczówkę pod Krzywoniem.
  Spotkanie rozpoczęło się od powitania przez prezesa Edwarda Żarnowskiego zebranych członków rabczańskiego koła, burmistrza Leszka Świdra i pocztów sztandarowych z zaprzyjaźnionych oddziałów ze Skomielnej Białej, Nowego Targu i Bystrej Podhalańskiej.