Start Nr 112 Krótko-szybko o styczniu str.4
Krótko-szybko o styczniu str.4

 • Rocznica Powstania Styczniowego
  Na cmentarzu parafialnym odbyły się uroczystości z okazji 158. rocznicy Powstania Styczniowego. Wziął w nich udział burmistrz Leszek Świder. Inicjatorem obchodów był radny powiatowy, pan Stanisław Kiersztyn, a organizatorami Stowarzyszenie Integracji Lokalnej GIL i Drużyna Wielopoziomowa im. Danuty Siedzikówny ?Inki? Hufca Podhalańskiego ZHP.
 • Opłatek Gorczańskiego Oddziału Związku Podhalan
  Z powodu pandemii tegoroczne spotkanie opłatkowe Gorczańskiego Oddziału Związku Podhalan w Rabce-Zdroju było inne niż zwykle. Zabrakło posiadów w siedzibie związku, tradycyjnego łamania się opłatkiem i wspólnego śpiewania kolęd. Mimo to górale spotkali się, by choć w symboliczny sposób podtrzymać coroczną tradycję.
 • Sprzęt dla strażaków
  OSP w Rdzawce otrzymała na wyposażenie kuchnię polową KP 340 oraz motopompę pływającą M3/8 LEDA. Sprzęt został przekazany nieodpłatnie przez 16. Wojskowy Oddział Gospodarczy w Drawsku Pomorskim oraz 31. Wojskowy Oddział Gospodarczy w Zgierzu.
  Z kolei do OSP w Chabówce, decyzją Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, trafił samochód GCBM (SCZ 18) Jelcz 417. Pojazd wcześniej użytkował podział bojowy JR-G w Rabce-Zdroju.
 • Mikołaj w akcji - zbieramy dla Janka
  Rozpoczęła się druga część akcji charytatywnej polegająca na realizacji zabiegów rehabilitacyjnych i zajęć rewalidacyjnych dwunastoletniego Janka. Po przeprowadzeniu wstępnej diagnozy i analizie dokumentacji od 16 stycznia chłopiec uczestniczy w zajęciach z integracji sensorycznej, zajęciach logopedycznych oraz rehabilitacyjnych.

ZE SPORTU
 • Snowboardziści MKS nadal na podium !
  Mimo ograniczeń z powodu pandemii sezon klubowy w snowboardzie realizowany jest w pełni. 24 stycznia, podczas II edycji Pucharu Polski w Snowboardzie Alpejskim w Suchem, nasi juniorzy wywalczyli 3 medale w dwóch startach slalomu giganta ? zawodów eliminacyjnych do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2021.
 • Pobiegaj na nartach w parku
  W rabczańskim Parku Zdrojowym przygotowano trasy do narciarstwa biegowego. Trasa sfinansowana została przez Urząd Miejski, wykonana przy współpracy z GOPR oraz Świstak-wypożyczalnia i szkółka narciarstwa biegowego.