Start
Kronik GP GOPR str.21 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 10 marca 2022 20:37
 • Szkolenie lawinowe
  Psy ratownicze to „narzędzia do ratownictwa", które aby spełniały nasze oczekiwania wymagają ciągłego treningu i szkolenia. Dlatego na terenie działania Grupy Podhalańskiej GOPR odbyło się - kolejne w tym roku - czterodniowe wspólne szkolenie z psami i ich przewodnikami z GP GOPR oraz Chorwackiego HGSS - Hrvatska Gorska Služba Spašavanja. B

 • "Baranie Rogi Gorców”
  W sobotę, 19 lutego 2022 roku, odbyły się tzw. "Baranie Rogi Gorców". Są to organizowane przez naszą Grupę od lat zawody, na które składają się dwie konkurencje: vertical na nartach turowych z rejonu naszej Stacji Ratunkowej na Długiej Polanie w Nowym Targu do Schronisko Górskie PTTK na Turbaczu oraz zjazd w stronę Długiej Polany.

 • 22 lutego Motorola Solutions Polska przekazała naszej Grupie dwa radiotelefony. Jak być może pamiętacie kilka tygodni temu informowaliśmy Was o włamaniu do naszej Stacji Ratunkowej przy ośrodku narciarskim Sport Arena Myślenice.

 • Międzynarodowy Kurs Lawinowy Psów Ratowniczych GP Gopr – Słowenia
  27 lutego na terenie Triglavski Narodni Park / Triglav National Park, w Słowenii, odbył się międzynarodowy kurs lawinowy dla psów ratowniczych i ich przewodników. W kursie uczestniczyli przewodnicy z kilku krajów Europy, Grupę Podhalańską GOPR reprezen-towało czworo przewodników wraz ze swoimi psami.

 • 26 lutego br. odbył się egzamin wstępny do naszej Grupy. Pierwszą częścią egzaminu był test kondycyjny czyli wyjście do naszej Stacji Ratunkowej na Turbaczu.

 • Kronika naszych działań 17 - 20.02.2022 r.

Od początku lutego nasi ratownicy udzielili pomocy na stokach narciarskich 163 razy.