Start
Krótko-szybko o marcu str.4 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 11 kwietnia 2022 14:35

  • W kościele św. Marii Magdaleny z okazji przypadającego 1 marca Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Niezłomnych, odprawiona została uroczysta msza święta w ich intencji oraz w intencji Ojczyzny.
  • We Wrocławiu odbyły się Międzynarodowe Targi Turystyki i Czasu Wolnego 2022. Na zaproszenie Małopolskiej Organizacji Turystycznej, wzięła w nich udział firma BIT-BORT Travel z Rabki-Zdroju, która promowała tam nasze miasto i całe Podhale.
  • W restauracji Zdrojowa odbył się Koncert Retro z pokazem mody „Lata 20, lata 30”. Podczas wieczoru wystąpił duet wokalno-taneczny Singing & Dancing Duo Performence: Monika Biederman-Pers (sopran) i Piotr Karzełek (baryton).
  • Zima minęła, jej powrotu nie należy się już raczej spodziewać, można więc rozpocząć pozimowe sprzątnie ulic i chodników. Na ulice Rabki-Zdroju wyjechały ekipy sprzątające, które w pierwszej kolejności zajmują się chodnikami i deptakami.
  • W kinie „Śnieżka” odbyło się spotkanie z rodziną Ukraińców, którzy uciekli przed wojną do Polski i znaleźli schronienie w naszej gminie. Zorganizowali je dyrektor Centrum Kultury, Sportu i Promocji Bolesław Bara oraz dyrektor Liceum im. E. Romera Marek Świder. Licealiści z Romera poznali historię jednej z rodzin z Charkowa, która obecnie przebywa w Rdzawce.
  • W 80. rocznicę pierwszej deportacji obywateli polskich pochodzenia żydowskiego do niemieckiego obozu natychmiastowej zagłady w Bełżcu, Instytut Pamięci Narodowej oraz Państwowe Muzeum na Majdanku zorganizowało 15 marca 2022 roku uroczystość upamiętniającą ofiary niemieckiej Akcji „Reinhardt”, trwającej od marca 1942 roku do jesieni 1943 roku.
  • Przed budynkiem Centrum Zdrowia i Urody Uzdrowiska Rabka S.A. uroczyście otwarto kolejne serce, do którego można wrzucać plastikowe zakrętki i w ten sposób pomagać potrzebującym.
  • W siedzibie PSONI przy ul. Podhalańskiej w Rabce-Zdroju odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.