Start Rocznik 2022 (nr 123-134) Nr 131 Sport i turystyka str. 4
Sport i turystyka str. 4 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator
poniedziałek, 12 września 2022 13:32
  • W sobotę, 6 sierpnia w rabczańskim amfiteatrze rozegrane zostały międzynarodowe zawody Street Workout Caliathletics Highlander Cup. Była to trzecia edycja imprezy dla zawodników uprawiających tą niezwykle widowiskową dyscyplinę, polegające na sprawności i sile w odniesieniu do własnej masy ciała.

• W niedzielę, 21 sierpnia na trasach na Krzywoniu rozegrana została kolejna edycja zawodów kolarskich pn. "Puchar Szlaku Solnego" pod honorowym patronatem burmistrza Rabki-Zdroju Leszka Świdra. Był to finał tegorocznej edycji zawodów, które do tej pory były rozgrywane w Tuchowie, Jabłonce i Chochołowie. W rywalizacji wzięła udział duża liczba zawodników, a najliczniejsze były najmłodsze kategorie, które miały też najgłośniejszą, bo złożoną z rodziców publiczność.

• Obiekt Rababang znajdujący się w Rabce-Zarytem jako jedyny obiekt w tej części Europy, przez ostatnie tygodnie był gospodarzem dla reprezentacji Czech, Litwy, Estonii czy Słowacji. Zawodnicy Snowboard Freestyle oraz Freeski (narciarstwo dowolne) trenowali oraz testowali możliwości obiektu, który wzmocnił treningowo region Europy Środkowo-Wschodniej w przygotowaniach do startów w zawodach międzynarodowych. Zawodnicy przygotowujący się do startów w Pucharach Świata, Uniwersjadzie czy Pucharach Europy trenowali podwójne czy niejednokrotnie potrójne rotację w osi pionowej (salta).

• W dniach 12-14 sierpnia odbywały się w Krakowie pierwsze zawody Athletics Unlimited Games. Udział w nich wzięli lekkoatleci z 10 krajów: Polski, Austrii, Bułgarii, Chorwacji, Czech, Litwy, Łotwy, Rumunii, Słowacji oraz Ukrainy. Do reprezentowania naszego kraju została powołana przez PZLA zawodniczka UKS Romer Rabka-Zdrój Milena Wojciechowska podopieczna trenerki Kamili Peruckiej.

• W dniach od 22.07.2022r. do 31.07.2022r., przeprowadzono „XVII Czorsztyńską Biesiadę Kajakową im. Emila Węglorza” organizowaną w ramach obchodów 60-lecia powstania Ogniska TKKF "Carlina" w Rabce-Zdroju. Organizatorem była Sekcja Turystyki Kajakowej. Impreza została objęta patronatem Burmistrza Rabki-Zdroju. Pomocy w organizacji Biesiady udzielił dzierżawca terenu nad zalewem czorsztyńskim oraz Zarząd Zespołu Elektrowni Wodnych Niedzica SA. Biesiadę przeprowadzono na zasadzie biwaku stacjonarnego.

• Na odbywające się corocznie w Rabkolandzie Mistrzostwa Polski w Dmuchaniu Balona z Gumy do Żucia, po raz kolejny przybyły tłumy. W szranki stanęło 42 śmiałków, jednak Mistrz Polski mógł być tylko jeden! Tegorocznym Mistrzem w Dmuchaniu Balona z Gumy do Żucia został Michał Ryrak z Małej Góry, osiągając wynik aż 31 cm!

• W Amfiteatrze w Rabce-Zdroju odbył się Festyn Góralski na sportowo, któremu towarzyszyła szósta edycja Dziecięcych Rowerowych Mistrzostw Rabki Zdrój "Giant Bike Race", rozgrywana pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Rabki-Zdrój Leszka Świdra. Wystartowało w nich ponad 100 uczestników.