Start Nr 151 Pamiętnik kulturalny str.16
Pamiętnik kulturalny str.16
  • Rabczanin dr Karol Pałka, na co dzień pracownik Instytutu Edukacji Artystycznej Zakładu Działań Wizualnych i Arteterapii, został laureatem konkursu fotograficznego Sony World Photography Awards 2024.

  • W rabczańskim amfiteatrze, na zaproszenie Centrum Kultury Sportu i Promocji w Rabce-Zdroju, odbył się koncert zespołu Renesans pod kierunkiem Janusza Malickiego z Centrum Aktywności Seniorów w Krakowie.

  • W Filii Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej w Rabce-Zdroju, mieszczącej się w budynku Zakładu Przyrodoleczniczego, odbył się wernisaż prac malarskich Natalii Bachorczyk i Sary Szeligi.

  • Od 15 kwietnia 2024 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rabce-Zdroju dostępne są nowe plastikowe karty Czytelnika. Są one wydawane podczas wizyty w bibliotece. Użytkownik otrzymuje kartę bezpłatnie. Bardzo prosimy o noszenie kart ze sobą i nie odstępowanie innej osobie. Zapraszamy do biblioteki!

  • W dniach 27-28 kwietnia 2024 roku w sali widowiskowej Centrum Kultury i Promocji Gminy Czarny Dunajec odbyły się przesłuchania konkursowe XXXIX „Muzykowania na Duchową Nutę”. Komisja postanowiła wytypować do udziału w 58. Festiwalu Folkloru Polskiego ,,Sabałowe Bajania” w Bukowinie Tatrzańskiej działający przy Stowarzyszeniu Miłośników Ludowych w Chabówce zespół śpiewaczy „Majeranki”, który wystąpił w składzie: Ola Bogdał, Ola Wnękowicz, Kasia Pranica, Zosia Lis, Gosia Żmuda, Daria Miśkowiec.

  • Stowarzyszenie Przyjaciół "Rabcia" i Rabka-Zdrój Miasto Dzieci Świata zapraszają dzieci (zerówka-III klasa szkoły podstawowej) z gminy Rabka-Zdrój do udziału w konkursie plastycznym na stworzenie własnej LALKI TEATRALNEJ.

  • Stowarzyszenie Przyjaciół „Rabcia” przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju zaprasza uczniów klas 4-8 szkół podstawowych do udziału w konkursie na plakat teatralny do wybranej lub wymyślonej przed siebie sztuki.

  • Parafia św. Marii Magdaleny w Rabce-Zdroju, Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej i miasto Rabka-Zdrój zapraszają 8 czerwca w godz. 9:00 do 15:00 na Archidiecezjalny Dzień Dziecka. Atrakcją główną będzie koncert Magdy Anioł.