Start Rocznik 2015 (nr 40-50) nr46 Kurenda - Informator Samorządowy str.4
Kurenda - Informator Samorządowy str.4 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 09 sierpnia 2015 13:28

Droga do Kuśmierki gotowa
Zakończyła się przebudowa drogi gminnej do Kuśmierki w miejscowości Ponice. Inwestycja była realizowana na zlecenie Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju. Polegała ona w głównej mierze na odbudowie jezdni, odbudowie skrzyżowań z drogami gruntowymi, przebudowie zjazdów indywidualnych i odbudowie systemów do odprowadzania wód opadowych. Droga remonto-wana była na długości ok. 600 metrów. Inwestycję wykonała firma Kośmider z Rabki-Zdroju, która w postępowaniu przetargowym złożyła najko-rzystniejszą ofertę.
Koszt przebudowy wyniósł 383 tysiące złotych.


Punkt potwierdzający Profile Zaufane
W Urzędzie Miejskim w Rabce-Zdroju utworzono punkt potwierdzający profil zaufany.
Zarządzenie Nr S.0050.35.2015 Burmistrza Rabki-Zdroju z dnia 12 marca 2015 r. sprawie: organizacji i zasad działania Punktu Potwierdzającego Profile Zaufane elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP) w Urzędzie Miejskim w Rabce-Zdroju.
Punkt mieści się na III piętrze w pok. 24,  
tel. 18 2680479


Boiska gotowe
Zakończyła się przebudowa boisk sportowych Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Rdzawce. Inwestycja, realizowana na zlecenie Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju, obejmowała praca związane z ukształtowaniem terenu, wykonanie ściany oporowej żelbetowej, wykonanie drenażu i odwodnienia powierzchniowego, ogrodzenia, fundamentów pod urządzenia, nawierzchnie boisk sportowych i bieżnię, wykonanie schodów terenowych wraz z chodnikami i oświetlenia boisk sportowych. Koszt robót wyniósł 897 tysięcy złotych. Inwestycję realizowała firma Kośmider.


ANKIETA - inwestycje w ogólnodostępne obiekty i infrastrukturę uzdrowiskową oraz budowę i rozbudowę infrastruktury turystycznej i rekreacyjnej
Iinformacje - Pani mgr Wiolettą Miśkowiec, tel. 18 26 80 471, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Ankieta dostępna na stronie www.rabka.pl


„Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? Najważniejsze numery telefonów”
W ostatnich dniach w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Apelujemy i ostrzegamy, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć! Masz wątpliwości czy Twoje dziecko zażywa dopalacze? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości leczenia? Wiesz wszystko o negatywnych skutkach tych niebe-zpiecznych substancji? Masz informacje o miejscach, w których handluje się zakazanymi środkami? Jesteś uzależniony? Ministerstwo Spraw Wewnętrznych przygotowało listę numerów telefonów pod którymi można szukać pomocy. Lista zostanie także przekazana do wszystkich resortów, urzędów wojewódzkich oraz powiatów.

800 060 800 – Bezpłatna, całodobowa infolinia Głównego Inspektora Sanitarnego. Pod tym numerem telefonu możemy uzyskać informacje na temat negatywnych skutków zażywania dopalaczy oraz o możliwościach leczenia. Infolinia jest także przeznaczona dla rodziców, którzy mają wątpliwości czy ich dzieci zażywają dopalacze. Na infolinię GIS można przekazywać także informacje, które mogą ułatwić służbom dotarcie do osób handlujących tymi nielegalnymi substancjami.

116 111 – Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Służy on młodzieży i dzieciom potrzebującym wsparcia, opieki i ochrony. Zapewnia dzwoniącym możliwość wyrażania trosk, rozmawiania o sprawach dla nich ważnych oraz kontaktu w trudnych sytuacjach. Telefon prowadzi Fundacja Dzieci Niczyje. Linia jest dostępna codziennie w godzinach 12:00 – 22:00, pomoc online dostępna na www.116111.pl/napisz. Tylko w 2014 roku specjaliści przeprowadzili 3205 rozmów dotyczących kontaktu dzieci z substancjami psychoaktywnymi..

800 100 100 – Telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawach bezpieczeństwa dzieci.
To bezpłatna i anonimowa pomoc telefoniczna i online dla rodziców i nauczycieli, którzy potrzebują wsparcia i informacji w zakresie przeciwdziałania i pomocy dzieciom przeżywającym kłopoty i trudności wynikające z problemów i zachowań ryzykownych takich jak: agresja i przemoc w szkole, cyberprzemoc i zagrożenia związane z nowymi technologiami, wykorzystywanie seksualne, kontakt z substancjami psychoaktywnymi, uzależnienia, depresja, myśli samobójcze, zaburzenia odżywiania. Telefon prowadzi Fundacja Dzieci Niczyje. Linia dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00 – 18:00, pomoc online dostępna pod adresem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . W pierwszym półroczu 2015 roku 61 rozmów dotyczyło problemów z substancjami psychoaktywnymi (www.800100100.pl).

800 12 12 12 – Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Osoby poszukujące pomocy oraz informacji na temat dopalaczy mogą korzystać także z telefonu zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Numer przeznaczony jest zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, którzy chcą zgłosić problemy dzieci. Telefon jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.15 do 20.00. Po godzinie 20.00 oraz w dni wolne od pracy, każdy może przedstawić problem i zostawić numer kontaktowy. Pracownik telefonu zaufania oddzwoni następnego dnia.

112 – Jednolity numer alarmowy obowiązujący na terenie całej Unii Europejskiej.