Start Rocznik 2015 (nr 40-50) nr46 Pamiętnik kulturalny str.14
Pamiętnik kulturalny str.14 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 09 sierpnia 2015 13:49

Orkiestra Dęta OSP  pod GRZYBKIEM
Historia występów orkiestr dętych jest tak stara, jak stare są te orkiestry. Halina Kunicka zapewne też pozostawała pod ich urokiem, skoro śpiewała piosenkę zatytułowaną Orkiestry dęte. Dziś orkiestry znowu wracają do łask.

XI WARSZTATY „NA GÓRALSKĄ NUTĘ”
Po raz jedenasty odbyły się w Rabce warsztaty muzyczne „Na góralską nutę” organizowane przez Ośrodek Działań Muzycznych ODABIS w Libertowie przy współpracy z pensjonatem ROYAL i Miejskim Ośrodkiem Kultury w Rabce.


MISTERIUM PAPIERU – wycinanki Ireny Zgudy
3 lipca w Galerii „Pod Aniołem” odbył się wernisaż wystawy prac Ireny Zgudy z Lanckorony, zatytułowanej MISTERIUM PAPIERU. Wystawa potrwa do 15 sierpnia,


Irena Zguda otwiera swoją wystawę. Poniżej prace p. Ireny.    Foto Piotr Kolecki.Sukces Karola Pałki
Rabczanin Karol Pałka został zdobywcą pierwszego miejsca w konkursie PRIX DE LA PHOTOGRAPHIE PARIS w kategorii portret.

Premiera spektaklu "Plum i Bulb”
W galerii "Pod Aniołem" w Rabce-Zdroju odbyła się premiera spektaklu „Plum i Bulb, czyli problemy z wodą” Teatru Chrząszcz w Trzcinie.

"Koncertowy czar nocy letniej”
25 lipca W sali kina „Śnieżka” w Rabce-Zdroju, w czwartkowy wieczór odbył się koncert pod nazwą "Koncertowy czar nocy letniej", w którym wystąpił chór Cantantes Angelicus wraz z gośćmi specjalnymi.


Jamajskie rytmy w amfiteatrze
Około pół tysiąca sympatyków muzyki reggae przyszło w niedzielny wieczór do  Amfiteatru Miejskiego w Rabce-Zdroju na koncert Mesajaha.


Dobra zabawa nad Poniczanką
Blisko pięćset osób bawiło się 25.07 nad Poniczanką na czwartej edycji Pikniku Muzycznie Otwartego GADAFEST Rabka-Zdrój 2015.

Muzyka na Obidowej
Dziewiąty rok z rzędu na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce gości niezwykły festiwal pn. „Muzyka Zaklęta w Drewnie”

„Idę swobodnie, boso”
Przy sali wypełnionej do ostatniego miejsca widzami, w Teatrze Lalek „Rabcio” w Rabce-Zdroju odbyła się premiera spektaklu pt. „Idę swobodnie, boso” w reżyserii Grzegorza Kwiecińskiego z udziałem osób niepełnosprawnych.


Spektakl wystawiono także w Nowym Targu i Jabłonce.   Foto Piotr Kolecki.