Start Rocznik 2015 (nr 40-50) nr47 Krótko-szybko o sierpniu str.2
Krótko-szybko o sierpniu str.2 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 15 września 2015 11:35

Dwie strony informacji o najważniejszych wydarzeniach sierpnia.

Majeranki  na Węgrzech i Słowacji
Dziecięcy Zespół Regionalny „Majeranki” z Chabówki  uczest-niczył w Międzynarodowym  Festiwalu  County-Wandering  na Węgrzech, który  trwał od  29 lipca do 3 sierpnia .

VI Święto Rabczańskiej Solanki
W dniach 1-2 sierpnia obchodziliśmy Święto Rabczańskiej Solanki, organizowane przez Uzdrowisko Rabka SA, przy wsparciu Urzędu Miasta.


Weekend z ŚDM
W dniach 8-9 sierpnia Parafialny Komitet ŚDM zorganizował w Amfiteatrze Miejskim imprezę pod nazwą "Błogosławieni czystego serca", będącą jednym z etapów przygotowań do przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.


Festiwal kreatywnych możliwości w Rabce-Zdroju
Ponad dwudziestu wystawców, setki odwiedzających i niezliczona ilość atrakcji. Tak wyglądała czwarta odsłona Festiwalu Funduszy Europejskich „Małopolska myśli o Tobie” w Rabce-Zdroju

Nominacje z Rabki-Zdroju
Szpital Miejski w Rabce – Zdroju, Przychodnia E. Macioł sp.j. - Opieka całodobowa w Szpitalu Miejskim w Rabce- Zdroju znalazły się w gronie placówek medycznych w Małopolsce, które biorą udział w decydującym głosowaniu w plebiscycie Lekarz Małopolski w kat. Szpital i kat. Przychodnia  organizowanym przez "Gazetę Krakowską". O tym, która ze zgłoszonych do konkursu placówek wygra, zdecyduje głosowanie. W tym samym plebiscycie wybierany jest także Lekarz Małopolski. Tu również mamy swojego reprezentanta, którym jest lek. Andrzej Pogorzelski - spec. chorób płuc z Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Rabce-Zdroju.


XIII Dożynki Gminne
Ponice były tegorocznym gospodarzem Dożynek Gminnych w gminie Rabka-Zdrój, które odbyły się w niedzielę 23 sierpnia

Parowozjada 2015
Tłumy miłośników kolejnictwa i ciekawskich przyjechały w miniony weekend do Chabówki na jedenastą już Parowozjadę, organizowaną na terenie Skansenu Taboru Kolejowego.