Start Rocznik 2015 (nr 40-50) nr47 Kurenda - Informator Samorządowy str.5
Kurenda - Informator Samorządowy str.5 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 15 września 2015 11:49

W Rabce-Zdroju powstanie Miasteczko Ruchu Drogowego
Młodzi rowerzyści będą mogli sprawdzić w praktyce swoją znajomość przepisów ruchu drogowego, a egzaminy na kartę rowerową nie będą przeprowadzane w prowizorycznych warunkach. Wszystko za sprawą miasteczek ruchu drogowego, które powstają w regionie dzięki środkom z budżetu Województwa Małopolskiego. Pierwsze z nich otwarto w Chełmcu (pow. nowosądecki), kolejne mają powstać m.in. w Rabce – Zdroju.

Głos z Rabki-Zdroju ws. budowy linii kolejowej
Miasto Rabka-Zdrój gościło 3 sierpnia samorządowców oraz parlamentarzystów z Podhala i Limanowszczyzny, którzy spotkali się w budynku dworca kolejowego PKP  przy ulicy Orkana, by wspólnie mówić o potrzebie budowy linii kolejowej Podłęże – Szczyrzyc – Mszana Dolna/Tymbark oraz modernizacji istniejącej linii kolejowej nr 104 Chabówka – Nowy Sącz. Gości konferencji powitała burmistrz Rabki-Zdroju Ewa Przybyło, przybliżając im na początek historię dworca kolejowego PKP i modernizacji, jaką przeszedł, by stać się nowocześnie urządzonym miejscem spotkań  wydarzeń o różnym charakterze. „Wszyscy musimy coś zrobić na rzecz tego zadania”, podkreślała burmistrz i zachęcała samorządowców do podjęcia działań wspierający budowę odcinka nowej linii kolejowej.


Ścieżka do Cmentarza Żydowskiego
Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju wykonana została inwestycja pn. "Przebudowa ścieżki leśnej do cmentarza wojennego w Rabce-Zdroju". Pod tą nazwą kryje się budowa dojścia do Cmentarza Żydowskiego.Roboty drogowe na os. Orkana
Ruszyła przebudowa chodnika i ulicy na osiedlu Orkana w Rabce-Zdroju. W pierwszym etapie wyłoniony przez miasto wykonawca realizuje roboty rozbiórkowe nawierzchni bitumicznych i starego chodnika.

UCHWAŁA NR X/67/15 RADY MIEJSKIEJ W RABCE-ZDROJU z dnia 29 czerwca 2015 r.
w sprawie wyboru metody ustalania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawek tej opłaty.

Rabka-Zdrój - miejsce niezwykłe, i nie tylko
Rabka-Zdrój kolejny raz znalazła się wśród nominowanych w plebiscycie Wielkie Odkrywanie Małopolski, w którym prezentowane i nagradzane są najciekawsze miejsca i atrakcje w naszym województwie. Nasze miasto i jego atrakcje zostały dostrzeżone w kilku kategoriach. Miejscowość Rabka-Zdrój rywalizuje o tytuł Miejsce Niezwykłe. O tym, która z 12 nominowanych miejscowości z Małopolski zdobędzie główną nagrodę, zdecyduje rozpoczęte właśnie głosowanie. Na Rabkę-Zdrój można oddać swój głos m.in... wysyłając sms o treści WOMMN.8 na numer 72355 (koszt 2.46 zł z VAT), oddać głos na stronie internetowej Gazety lub wypełniając i wysyłając na podany adres kupon wydrukowany w papierowym wydaniu "Gazety Krakowskiej".
W innych nominacjach, w kategorii Atrakcja Turystyczna nominowane są:
biegnący m.in... przez gminę Rabka-Zdrój - Główny Szlak Beskidu Wyspowego (sms o treści WOMAT.2 na numer 72355)  
oraz Galicyjska Kolej Transwersalna Nowy Sącz - Chabówka (sms o treści WOMAT.5 na numer 72355).
W kategorii W GOŚCINIE baza noclegowo- wypoczynkowa o tytuł ubiega się Ośrodek Wypoczynkowy Ela - Rabka Zdrój (sms o treści WOMGOS.8 na numer 72355;
w kat. SMACZNIE I Z TRADYCJĄ: baza gastronomiczna - restauracja Siwy Dym (sms o treści WOMSMACZ.12 na numer 72355),
w kat. WYDARZENIE: Rabka Festival - Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej (sms o treści WOMW.7 na numer 72355).


Udana akcja krwiodawstwa
Szanowni Państwo,
Gorąco dziękujemy za wspieranie organizowanych przez nas zbiórek krwi.
Wczorajsza akcja odbyła się w niezwykle trudnych warunkach. Panująca aura sprawiła, że koleżanki z RCKiK pracowały w olbrzymim upale.
To niezwykły wysiłek dla nich, jak też oczywiście dla osób oddających krew. W takich warunkach powstaje też wiele problemów logistycznych związanych z transportem krwi i utrzymaniem jej w odpowiedniej temperaturze. Załoga spisała się na medal i chciałbym z dumą podkreślić że zebraliśmy wczoraj ponad 21 litrów krwi.
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam,
Julek Wietrzyk