Start Rocznik 2016 (nr 51-62) Nr 55 Krótko-szybko o kwietniu str.2
Krótko-szybko o kwietniu str.2 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 10 maja 2016 16:11

O stanie bezpieczeństwa w Rabce-Zdroju
Gościem XX sesji Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju był podinsp. Piotr Dara, komendant rabczańskiego komisariatu policji, który złożył władzom miasta  sprawozdanie o stanie porządku i bezpieczeństwa publicznego na terenie działania Komisariatu Policji w Rabce – Zdroju w 2015 roku.

Rabczanie pamiętają
Obchody papieskie w Rabce-Zdroju rozpoczęła młodzież. Przy pomniku Jana Pawła II w Parku Zdrojowym zebrali się wolontariusze Światowych Dni Młodzieży.


Wycieczka do Muzeum  Pożarnictwa
W niedzielę 3 kwietnia z inicjatywy Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Rdzawce oraz przy wsparciu finansowym Gminy Rabka-Zdrój zorganizowana została wycieczka dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej do Centralnego Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach.

Podsumowania i wybory
W Rabce-Zdroju odbył się XI Zjazd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

"Święcone" u Podhalan

Najpierw na mszy świętej w kościele św. Marii Magdaleny w Rabce-Zdroju, a potem w związkowej siedzibie przy ulicy Podhalańskiej, spotkali się na poświątecznym "Święconym", członkowie i sympatycy Gorczańskiego Oddziału Związku Podhalan.


Kolarze w uzdrowisku
Także w tym roku, bo to już nie pierwszy raz, mieszkańcy Rabki-Zdroju i wypoczywający tu turyści będą mogli zobaczyć na ulicach miasta zmagania uczestników największego wyścigu kolarskiego w Polsce. 16 lipca ulicami Rabki-Zdroju przemkną kolarze biorący udział w 73. wyścigu kolarskim Tour de Pologne.

 

Punkt Konsultacyjno-Informacyjny
dla osób z problemami uzależnień od:
alkoholu, narkotyków, dopalaczy, leków, internetu, hazardu i innych niebezpiecznych zachowań kompulsywnych oraz dla osób bliskich/ osób współuzależnionych

Punkt czynny jest  w świetlicy Związku Podhalan w Rabce, ul. Podhalańska 6
we środy w godz.17,00-20,00
Konsultacje nieodpłatne
Rejestracja i dodatkowe informacje pod numerem tel. 515 268 322