Start Rocznik 2014 (nr 28-39)
rocznik 2014
 • nr 28   ( 14 artykułów )

 • nr 29   ( 16 artykułów )

 • nr 30   ( 18 artykułów )

 • nr 31   ( 14 artykułów )

 • nr 32   ( 16 artykułów )

 • nr 33   ( 22 artykułów )

 • nr 34   ( 15 artykułów )

 • nr 35   ( 18 artykułów )

 • nr 36   ( 14 artykułów )

 • nr 37   ( 13 artykułów )

  Sporo miejsca w tym numerze poświęciliśmy wyborom samorządowy. Wywiad z kandydatem na burmistrza, panem Maciejem Karnickim, zestawienie programów wyborczych kandydatów na radnych i listy wyborcze powinny Państwu pomóc w dokonaniu własnego wyboru. Chcieliśmy aktywnie włączyć się w ten przedwyborczy okres, zaproponowaliśmy kandydatom na burmistrza wspólną debatę, na którą pani Ewa Przybyło zgodziła się, natomiast KWW ,,NASZE MIASTO'' wydał takie oświadczenie:

  "W dniu wczorajszym KWW ,,NASZE MIASTO" przekazało informację o zamknięciu listy spotkań wyborczych oraz innych czynności organizacyjnych związanych z kampanią wyborczą. W dniu dzisiejszym, ze strony ,,Wiadomości Rabczańskich" padła niespodziewana propozycja przeprowadzenia debaty kandydatów na burmistrza Rabki-Zdroju z jednoczesnym wskazaniem konkretnych terminów. Propozycję złożono po zamknięciu terminarza kampanii wyborczej niemożliwe jest więc m.in. odwołanie uzgodnionych spotkań. Proponujemy zatem bezpośrednie debaty z udziałem wyborców, codziennie i wszędzie tam, gdzie zaplanowano spotkania obu kandydatów. Zapraszamy" - poinformowała pełnomocnik KWW ,,NASZE MIASTO" Genowefa Biedroń.

  Powyższe oświadczenie ukazało się na portalu Gorce24.pl. Przykro nam, że do Redakcji "Wiadomości", która podjęła się zorganizowania debaty i zaproponowała ją panu Maciejowi Karnickiemu, żadna informacja nie dotarła, pomimo iż pan Karnicki obiecał nam odpowiedzieć na zaproszenie.

  "Niespodziewaną" propozycję debaty złożyliśmy obojgu kandydatom, proponując dwa terminy, w tym jeden, 13 listopada, w którym żaden z kandydatów nie ma zaplanowanych żadnych spotkań. Swoją drogą, czy kandydat na burmistrza nie powinien spodziewać się zaproszenia na debatę z konkurentem?

  Na forach internetowych pojawiły się podejrzenia, że debata będzie ustawiona, że pytania wcześniej pozna pani Przybyło, że pan Karnicki będzie opluwany. Otóż debata miała być prowadzona przez osobę z zewnątrz, nie związaną z żadnym Komitetem Wyborczym , ani nawet bezpośrednio z Rabką. Pytania miały być zadawane na kartkach i to moderator miał je zadawać kandydatom. Bez żadnej dyskusji między zebranymi, bez 'pyskówek".

  I jeszcze jedno: partnerem miał być portal gorce24.pl. który miał sfilmować debatę i umieścić w sieci.

  No cóż. Nie udało się. Może za cztery...

 • nr 38   ( 12 artykułów )

  22 listopada Wiadomości Rabczańskie zostały uhonorowane medalem upamiętniającym 150 lat naszego Zdroju. Medal z rąk pani burmistrz Ewy Przybyło odebrali Magdalena  Woźniak i Piotr Kolecki, a uroczystość odbyła się podczas  gali Stowarzyszenia Kulturowy Gościniec w sali Teatru "Rabcio".

  Medal zaprojektował Piotr Kolecki

  Zachowajcie Państwo ten numer - zestawiliśmy w nim wyborcze obietnice tych, których wybraliśmy 16 listopada. Przy kolejnych wyborach będziemy mogli sprawdzić, jak osoby wybrane wywiązały się ze swoich zobowiązań.

 • nr 39   ( 17 artykułów )