Start Nr 151 Sport i turystyka str.6
Sport i turystyka str.6
  • 14 kwietnia w Bielsku Białej odbyły się Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich (U16, U18, U20) oraz biegi o Puchar Marszałka Województwa Śląskiego (U12 i U14). Bardzo dobrze w tych zawodach zaprezentowali się zawodnicy UKS Romer Rabka-Zdrój. Mistrzynią Polski w kategorii U16 została Martyna Jarosz.

• Chłopcy z Zespołu Szkół w Rabce-Zdroju im. ks. J. Tischnera zostali mistrzami Małopolski w drużynowych biegach przełajowych.

• Z kolei 23 kwietnia na terenie lotniska w Nowym Targu drużyna dziewcząt, reprezentująca I LO im. E. Romera w składzie: Anna Jajecznica, Oliwia Zubrzycka, Nikola Talaga, Roksana Banaś , Alessandra Sęk i rezerwowe (Martyna Talaga i Izbela Niezabitowska) pokonała rywalki i pewnie zdobyła tytuł mistrzyń województwa małopolskiego w biegach przełajowych w ramach Małopolskich Drużynowych Biegów - Licealiada Młodzieży.

• Można już korzystać z kortów tenisowych w Parku Zdrojowym w Rabce-Zdroju. Obiekt sportowy został przygotowany do letniego sezonu i zainteresowani skorzy-staniem z niego mogą kontaktować się z panem Rafałem, który jest ich gospodarzem, pod numerem telefonu 693 462 049.
    Korty czynne są codziennie w godzinach od 7.00 do 20.00.
    Wysokość opłat za korzystanie z kortów wynosi 30 zł/h.