Start Nr 153 Ze sportu str.3
Ze sportu str.3
  • VI Deblowy Mini Turniej Tenisa Retro w ramach VI Pikniku Dawnej Rabki Czar został zorganizowany w historycznym czasie dla Rabki-Zdroju, gdyż obchodzimy w tym roku 160 lat Uzdrowiska. Rabka-Zdrój jest miastem, w którym rozwijał się od wielu lat tenis ziemny. Jego historia sięga swoimi początkami lat 20 ubiegłego wieku.

• UKS Romer Rabka-Zdrój przy współudziale Centrum Kultury Sportu i Promocji po raz kolejny zorganizował Test Coopera dla wszystkich chętnych. Tym razem przy słonecznej pogodzie na starcie stawiła się liczna grupa miłośników biegania. Najlepsze wyniki wśród kobiet, mężczyzn i najlepszą rodzinę nagrodzono. Impreza przebiegła w miłej sportowej atmosferze, uzyskano wiele bardzo dobrych rezultatów.

• 7 medali przywieźli zawodnicy UKS Romer Rabka-Zdrój z 23. Międzynarodowego Mityngu Beskidianathletic w Bielsku-Białej. Nasz klub reprezentowało 17. zawodników w 7. konkurencjach. Więcej na stronie klubu: http://uksromer.rabka.pl/

• 3xzłoto, 1xbrąz i V miejsce najmłodszych dziewcząt to dorobek naszych sztafet przywieziony z Festiwalu Sztafet w Olkuszu 4 czerwca 2024roku. Mistrzami województwa zostały 3 sztafety z I LO w Rabce-Zdroju (nauczyciel Wiesław Perucki).

• Natomiast w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Sztafecie Olimpijskiej 800/400/200/100m wysokie III miejsce wywalczyły dziewczęta z SP w Ponicach (nauczyciel Piotr Czyszczoń).

• Najlepsi zawodnicy z całej Polski w kategoriach wiekowych U12, U14, U16 spotkali się na stadionie lekkoatletycznym we Włocławku na Ogólnopolskim Finale LDK Nestle Cup. Fantastyczny występ zaliczyli zawodnicy UKS Romer Rabka-Zdrój, którzy wywalczyli 3 medale, a dwa z nich to nowe rekordy życiowe.