Start Rocznik 2016 (nr 51-62) Nr 56 Krótko-szybko o maju str.2
Krótko-szybko o maju str.2 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 14 czerwca 2016 06:38

"Wpływ wysokich technologii na rozwój dziecka”
25 kwietnia  2016 roku w Kinie Śnieżka  odbyła się konferencja naukowa pt. „Wpływ wysokich technologii na rozwój dziecka”.

Ochotnicza Straż Pożarna w Chabówce znalazła się w gronie 88 jednostek z naszego województwa, które otrzymają dofinansowanie w ramach programu „Małopolskie Remizy 2016” - wysokości 33 500,00 zł.


Wielki sukces licealisty
W Warszawie odbyły się zawody III stopnia XLV Olimpiady Biologicznej. W finale centralnym, odbywającym się na terenie Uniwersytetu Warszawskiego, wzięło udział 94 uczniów z całej Polski, a wśród nich rabczanin, Mateusz Rosa, uczeń II Liceum Ogólnokształcącego im. ks. prof. Józefa Tischnera w Rabce-Zdroju.


II Dzień Świętego Jana Pawła II
Z okazji II rocznicy kanonizacji św. Jana Pawła II, w parafii Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła w Rdzawce odbył się II Dzień Świętego Jana Pawła II.

Wikingowie w Rabkolandzie
Najazdem Wikingów rozpoczął w tym roku działalność rodzinny  Park Rozrywki Rabkolnd.

Święto strażaków w Chabówce
Przy kościele w Chabówce odbyły się Gminne Obchody Dnia Strażaka.

3 Maja w Rabce-Zdroju
W Rabce-Zdroju odbyły się obchody 225. rocznicy uchwalenie Konstytucji 3 Maja.

Medal za ciężką pracę dla OSP
Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP, uchwałą Prezydium Zarządu Głównego w Warszawie, przyznał druhowi Franciszkowi Filasowi z Rdzawki Medal Honorowy im. B.Chomicza.

Ambasadorzy młodzieży
W dniu 29 kwietnia 2016 r. w Amfiteatrze odbył się konkurs piosenki o miastach partnerskich, w którym wzięli udział Ambasadorzy Młodzieży (tzw. Friends For Europe”) starający się o wyjazd na Czterostronne Spotkanie Miast Partnerskich.

Wiosna kwitnie w Parku Zdrojowym
Rabczański Park Zdrojowy zakwitł tysiącami różnokolorowych kwiatów i ozdobnych drzew.

Międzynarodowy sukces Piotra Antosza
Uczeń klasy IIt z Technikum Informatycznego im. ks. prof. Józefa Tischnera w Rabce-Zdroju – Piotr Antosz – zwyciężył w międzynarodowym konkursie programistycznym „Google Code-In 2015”.

Święto strażaków
Na placu Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Nowym Targu strażacy i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej PSP w Nowym Targu świętowali Dzień Strażaka.

Dzień Mamy w Amfiteatrze
Koncert Życzeń dla Mam ściągnął do rabczańskiego Amfiteatru całe rodziny.

Ze sportu

Sukces sztangisty
Kolejny sukces odniósł utalentowany zawodnik sportów siłowych reprezentujący Rabkę-Zdrój Marcin Karkula.

Dobry występ rabczańskich lekkoatletów
Na rozegranych na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie Mistrzostwach Województwa Małopolskiego Juniorów i Juniorów Młodszych zawodnicy MKS Rabka-Zdrój - korzeniowski.pl zdobyli trzy medale.

Seniorzy wrócili z olimpiady z medalami
21 maja 2016 r. reprezentacja Rabczańskiego  Uniwersytetu Trzeciego Wieku brała udział w VIII Ogólnopolskiej Olimpia-dzie Sportowej w Łazach „Trzeci Wiek na Start”.