Start Rocznik 2016 (nr 51-62) NR 59 Krótko-szybko o sierpniu str.2
Krótko-szybko o sierpniu str.2 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 15 września 2016 18:00

Godzina „W”
W poniedziałek 1 sierpnia obcho-dziliśmy 72. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. To również dzień, w którym wspominane jest  poświęcenie i walka żołnierzy Armii Krajowej.


Wsparcie dla ratowników
W siedzibie Grupy Podhalańskiej Górskiego Ochotniczego Pogo-towia Ratunkowego w Rabce-Zdroju odbyło się przekazanie umów potwierdzających przyznanie dofinansowania ratownikom górskim i wodnym z terenu województwa małopolskiego. Dofinansowanie w wysokości 800 tys. zł trafiło do 12 grup z naszego województwa.


Święto Rabczańskiej Solanki
Tegoroczne, siódme z kolei Święto Rabczańskiej Solanki, rozpoczęło się w sobotę, 13. sierpnia. W oficjalnym otwarciu, które odbyło się przed Centrum Zdrowia i Urody przy miejskim deptaku, udział wzięli: Członek Zarządu Uzdrowiska Rabka S.A. Anna Źrubek, wiceburmistrz Rabki-Zdroju Robert Wójciak i dyrektor ds. lecznictwa Monika Chlebek.


Nowy rekord Polski w Dmuchaniu Balona z Gumy do Żucia
Już po raz czternasty w Rabko-landzie wyłoniono Mistrza Polski w dmuchaniu balona z gumy do żucia. Nowym mistrzem została Urszula Bednarska z Chrzanowa, z wynikiem 23,7 cm, co stanowi nowy rekord Polski w tej dyscyplinie.

XII Parowozjada za nami
W Skansenie Taboru Kolejowego w Chabówce odbyła się XII Parowozjada. - Mówi się, że parowozy mają dusze. Dziś będzie można się przekonać, jak ta dusza wygląda i czym to wszystko pachnie. Mam nadzieję, że będziecie państwo usatysfakcjonowani udziałem w naszej imprezie - mówił i zachęcał do udziału w zaplanowanych atrakcjach  członek zarządu PKP Cargo Grzegorz Fingas, który  powitał  władze samorządowe - burmistrz Rabki-Zdroju Ewę Przybyło i wiceburmistrza Roberta Wójciaka - dziękując im za zaangażowanie i wsparcie przy organizacji imprezy.

Dożynki Gminne 2016
Rdzawka była w tym roku gospodarzem Dożynek w Gminie Rabka-Zdrój. Święto plonów odbyło się w niedzielę, a rozpoczęło się mszą świętą dziękczynną za zbiory i za rolników, którą w kościele  parafialnym NMP Matki Kościoła w Rdzawce odprawiło dwóch proboszczów: ks. Piotr Wojdyła z Rdzawki i ks. Mieczysław Pajdo z Ponic.