Start Rocznik 2016 (nr 51-62) NR 59 Kurenda. Informator samorządowy. str.5
Kurenda. Informator samorządowy. str.5 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 15 września 2016 18:03

Rabka-Zdrój wysoko w rankingu
Nasze miasto zajęło wysoką pozycję w Rankingu miejscowości turystycznych w Polsce, który przygotował Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej na podstawie danych Głównego Urzędu Statystycznego. Ranking objął 1531 miejscowości turystycznych w Polsce.


Rabczańskie inwestycje nagrodzone
Na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia statuetek laureatom XX Jubileuszowej Edycji Konkursu "Modernizacja Roku 2015" . Miło nam poinformować, że Kapituła Konkursu doceniła inwestycje zrealizowane w Rabce-Zdroju. Burmistrz Ewa Przybyło i jej zastępca Robert Wójciak, którzy reprezentowali na uroczystości rabczański samorząd, odebrali z rąk organizatorów wyrazy uznania za dwie inwestycję - Nagrodę Instytutu Badawczego Dróg i Mostów za odbudowę mostu na rzece Raba prowadzącego do oczyszczalni ścieków w Zarytem oraz Dyplom Finalisty za realizację projektu KOSTKA w ramach którego wyremontowano i wyposażono na nowo kino "Śnieżka".


Nauczyciele awansowani
Podczas uroczystego posiedzenia Grona Pedago-gicznego w Gimnazjum nr 1 w Rabce-Zdroju nominacje na stopień nauczyciela mianowanego odebrało trzech  nauczycieli: mgr Agnieszka Sroka, mgr Longina Ponicka i mgr Magdalena Luberda. Awanse zawodowe odebrali z rąk burmistrz Ewy Przybyło, w towarzystwie jej zastępcy Roberta Wójciaka, naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego Joanny Zapały oraz nauczycieli i dyrektorów gminnych szkół i przedszkoli.

Remont ulicy Dietla
Urząd Miasta w Rabce-Zdroju ogłosił kolejny przetarg na remont miejskiej ulicy. Po ul. Chopina, Orkana, Kasprowicza i Jana Pawła II, gdzie roboty jeszcze trwają, remontowana będzie kolejna - ul. Dietla.


Boisko do przebudowy
Ruszyła przebudowa boiska sportowego przy Szkole Podstawowej nr 2 w Rabce-Zdroju. Istniejący plac do gry zostanie wyłożony nawierzchnią poliuretanową. Powstanie tu boisko wielofunkcyjne do piłki ręcznej, koszykówki, tenisa i siatkówki. Dodatkowe elementy to także rozbieżnia i zeskocznia do skoku w dal bieżnia, salka plenerowa, ławki, oświetlenie, piłkochwyty i ogrodzenie.

Dietla do remontu
Urząd Miejski w Rabce-Zdroju rozstrzygnął przetarg na remont ul. Dietla. Najkorzystniejszą ofertę złożyła w przetargu firma JANDA z Łostówki i to jej zostanie powierzona do realizacji ta inwestycja. Koszt robót wyniesie 242 tysiące złotych.

Poniatowskiego w przebudowie
Przebudowa ulicy Poniatowskiego w Rabce-Zdroju nabiera tempa. Obecnie robotnicy układają obrzeża drogi. Wykonano już infrastrukturę podziemną, (sieć wodno-kanalizacyjną). Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu. Objazd prowadzi przez Aleje Tysiąclecia.

Koniec remontu dróg w centrum miasta
W terminie zakończyły się remonty czterech ważnych miejskich arterii w Rabce-Zdroju. Na odcinku ul. Kasprowicza - od skrzyżowania z ul. Sądecką do zakrętu z Jana Pawła II - został położony nowy asfalt oraz wybudowano chodnik, łącząc go z już istniejącym traktem pieszym. Kompleksowo wyremontowana została ulica Orkana na odcinku od skrzyżowania z ul. Chopina wzdłuż Parku Zdrojowego do skrzyżowania z ul. Roztoki. Nowy asfalt i nowy chodnik to najbardziej widoczne efekty przebudowy. Taką samą przebudowę przeszła sąsiednia ulica Chopina na odcinku do skrzyżowania z ul. Jana Pawła II, zmieniając się ze starej w nową i wygodną drogę. Na ulicy Jana Pawła II wyremontowano chodniki, wymieniając stare pokrycie na nową kostkę, przebudowano zjazdy do posesji, a także wykostkowano dworzec busów i autobusów oraz przyległy parking.
Tam, gdzie było to konieczne, aby poprawić bezpieczeństwo zamontowano bariery ochronne. Na ulicach pojawiło się też nowe oznakowanie poziome i pionowe.
Roboty na zlecenie Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju realizowała firma WPPUH JANDA z Łostówki. Koszt prac wyniósł 1.580.000,01 zł.