Start Rocznik 2016 (nr 51-62) Nr 62 Krótko-szybko str.2
Krótko-szybko str.2 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 13 grudnia 2016 15:42
 • II Kwesta Rabczańska
  Tegoroczna, druga już Kwesta Rabczańska, z której dochód przeznaczany jest na renowację grobów żołnierzy poległych w obronie Ojczyzny, zakończyła się dużym sukcesem. Choć dokładna kwota zostanie podana po przeliczeniu przez bank, to już dziś wiadomo, że zebrana w tym roku suma będzie wyższa niż rok temu i na pewno przekroczy 17 500 zł.
 • Order Uśmiechu dla Piotra Burcana
  Członkowie Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu zebrani na jesienno-zimowym posiedzeniu, któremu przewodniczył Kanclerz Marek Michalak, rozpatrzyli wnioski, jakie złożyły dzieci i przyjęli do swojego grona nowych Kawalerów Orderu Uśmiechu.
 • Święto Niepodległości
  Święto Niepodległości 11 listopada w Rabce-Zdroju rozpoczęła msza święta w intencji Ojczyzny, którą w południe, w kościele św. Teresy, odprawił ks. proboszcz Dariusz Pacula. W nabożeństwie udział wzięły delegacje i poczty sztandarowe władz miasta i organizacji, stowarzyszeń oraz szkół z terenu miasta i gminy Rabka-Zdrój.
 • VIII Zaduszki Rabczańskie
  Koncertem pieśni i piosenki patriotycznej w wykonaniu chóru „Adoramus” z Rdzawki rozpoczęły się tegoroczne VIII Zaduszki Rabczańskie. Spotkanie wspomnieniowe, poświęcone pamięci osób zasłużonych dla Rabki-Zdroju i uzdrowiska, jak co roku odbyło się w sali Teatru lalek „Rabcio” 11 listopada i zgromadziło liczną widownię.
 • Emerycki jubileusz
  W Galerii „Pod Aniołem” odbyły się obchody jubileuszu 65-lecia Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koło w Rabce-Zdroju. Zebranych na uroczystości członków i sympatyków koła powitała przewodnicząca Zofia Grabowska, która przy tej okazji obchodziła swój własny jubileusz - 30-lecia pracy społecznej na rzecz rabczańskiego koła.
 • Europa w Jedynce
  W październiku miała miejsce w Gimnazjum Nr 1 w Rabce-Zdroju rewizyta młodzieży z zaprzyjaźnionych szkół z Węgier (Kiskunfelegyhaza), Czech (Vitkov) i Polski (Lubliniec).
 • Święto Seniora
  Rabczańska Rada Seniorów oraz Rabczański Uniwersytet Trzeciego Wieku byli organizatorami Ogólnopolskiego Dnia Seniora 21 listopada w galerii „Pod Aniołem” w Rabce-Zdroju. Zgromadzonych gości powitała Krystyna Wojdyła.
 • WOŚP
  Trwają przygotowania do jubileuszowego 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 15 stycznia 2017 roku, a tym razem pieniądze będą zbierane na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Kwesta prowadzona będzie również na terenie Rabki-Zdroju.