Start Rocznik 2016 (nr 51-62) Nr 62 Kurenda - informator samorządowy str.4
Kurenda - informator samorządowy str.4 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 13 grudnia 2016 15:48
 • Uchwały podjęte podczas posiedzenia Rady Miejskiej w dniu 30 listopada 2016r.

UCHWAŁA NR XXVI/201/16 RADY MIEJSKIEJ W RABCE-ZDROJU w sprawie: zmian w budżecie gminy na 2016 rok.
UCHWAŁA NR XXVI/199/16 RADY MIEJSKIEJ W RABCE-ZDROJU w sprawie opłaty prolongacyjnej
UCHWAŁA NR XXVI/198/16 RADY MIEJSKIEJ W RABCE-ZDROJU w sprawie ustalenia wysokości stawek podatku od nieruchomości.
UCHWAŁA NR XXVI/197/16 RADY MIEJSKIEJ W RABCE-ZDROJU   w sprawie zmiany uchwały Nr XIV/98/15 Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju z dnia 28 października 2015 r. w sprawie: opłaty uzdrowiskowej.
UCHWAŁA NR XXVI/196/16 RADY MIEJSKIEJ W RABCE-ZDROJU   w sprawie: uchylenia Uchwały Nr XXIV/177/16 Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju z dnia 27 września 2016r. w sprawie: ustalenia przebiegu istniejącej drogi gminnej - ulicy Gorczańskiej, zaliczonej do kategorii dróg gminnych rozporządzeniem Wojewody Nowosądeckiego z dnia 28 kwietnia 1995 roku Nr 12 w spr. zaliczenia dróg publicznych do kategorii dróg lokalnych miejskich na terenie województwa nowosądeckiego (Dz. Urz. Woj. Małop. z 2016r. Poz. 5646).
UCHWAŁA NR XXVI/195/16 RADY MIEJSKIEJ W RABCE-ZDROJU w sprawie wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi składanej przez właściciela nieruchomości
UCHWAŁA NR XXVI/194/16 RADY MIEJSKIEJ W RABCE-ZDROJU w sprawie wyboru metody ustalania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawek tej opłaty
UCHWAŁA NR XXVI/193/16 RADY MIEJSKIEJ W RABCE-ZDROJU   w sprawie: uchwalenia Gminnego Programu Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom na rok 2017. UCHWAŁA NR XXVI/202/16 RADY MIEJSKIEJ W RABCE-ZDROJU   w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla Województwa Małopolskiego
UCHWAŁA NR XXVI/192/16 RADY MIEJSKIEJ W RABCE-ZDROJU   w sprawie : trybu udzielania i rozliczania dotacji dla publicznych i niepublicznych przedszkoli, szkół oraz innych form wychowania przedszkolnego prowadzonych na terenie Gminy Rabka-Zdrój przez inne podmioty niż jednostki samorządu terytorialnego, a także trybu i zakresu kontroli prawidłowości ich pobrania i wykorzystywania.
UCHWAŁA NR XXVI/191/16 RADY MIEJSKIEJ W RABCE-ZDROJU w sprawie: organizacji wspólnej obsługi finansowej jednostek organizacyjnych zaliczanych do sektora finansów publicznych ( szkół i przedszkoli), dla których organem prowadzącym jest Gmina Rabka – Zdrój przez Urząd Miejski w Rabce-Zdroju.

 • Nagroda im. Palki. Wyróżnienie dla Burmistrz
  W niedzielę 30 października 2016 r. w Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II Fundacji Janiny i Zbigniewa Porczyńskich w Warszawie miała miejsce uroczystość wręczenia Nagród im. Grzegorza Palki, nadawanych przez Ligę Krajową.
 • Przedszkole po remoncie
  Termoizolacja budynku oraz inne remonty wewnętrzne stworzyły kolorowy, ciepły i bezpieczny klimat dla przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Rabce-Zdroju.
 • Przebudowa ul. Skłodowskiej-Curie
  Rozpoczęła się przebudowa około 100-metrowego odcinka ulicy Skłodowskiej-Curie w Rabce-Zdroju.
 • Termomodernizacja Urzędu Miejskiego
  Wybrany został wykonawca termomodernizacji budynku, w którym mieści się Urząd Miejski w Rabce-Zdroju.
 • Boisko gotowe!
  Zakończyła się budowa boiska sportowego przy Szkole Podstawowej nr 2 w Rabce-Zdroju.
 • Strażacy z nowym samochodem
  Ochotnicza Straż Pożarna w Chabówce odebrała nowy samochód. Lekki samochód ratowniczo – gaśniczy GLBM Ford Transit z funkcją ratownictwa technicznego stoi już w remizie, a strażacy cieszą się z nabytku.
 • Konsultacje społeczne GPR Gminy Rabka-Zdrój na lata 2016-2023
  Burmistrz Rabki-Zdroju zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych projektu Gminnego Program Rewitalizacji Gminy Rabka-Zdrój na lata 2016-2023.
 • Spotkania informacyjne ws. wymiany starych pieców
  Na przełomie listopada i grudnia Burmistrz Rabki – Zdroju Ewa Przybyło odbyla szereg spotkań informacyjnych, dotyczących dofinansowania do wymiany kotłów węglowych na nowoczesne kotły na paliwa stałe lub kotły gazowe.
 • Czym palisz, tym oddychasz
  Wydajność energetyczna spalania nieposegregowanych śmieci jest niewielka, a konsekwencje mogą być bardzo poważne. Domowe kominy, pozbawione filtrów, produkują więcej zanieczyszczeń niż zakłady czy spalarnie śmieci.
  Na  terenie  Gminy Rabka-Zdrój w miejscu, gdzie prowadzona jest działalność gospodarcza, kontrolę można przeprowadzić całodobowo, a w nierucho-mościach zamieszkałych od godziny 6.00 do 22.00. Z kontroli nieruchomości każdorazowo sporządza się protokół. Zgłoszenia  są  przyjmowane: całą  dobę  można  pozostawić  informację  na  automatycznej  sekretarce, każde zgłoszenie  zostanie  sprawdzone  tel. 18 2679263 poczta elektroniczna – Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. w godzinach pracy Straży Miejskiej  8:00 - 22:00  od  15 listopada 2016r. w okresie  zimowym. /z wyjątkiem  dni wolnych od pracy/
 • Aquapark realny
  Burmistrz Ewa Przybyło i radni Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju wysłuchali propozycji Bogdana Sroki i Marka Wnukowicza dotyczącej budowy aquaparku na terenie Parku Zdrojowego.
 • Gratulacje na sesji
  Burmistrz Ewa Przybyło, w imieniu własnym, wiceburmistrza Roberta Wójciaka, przewodniczącej Rady Miejskiej Marii Górnickiej - Orzeł i radnych, złożyła uroczyste gratulacje na środowej sesji dwóm urzędnikom, którzy otrzymali wysokie odznaczenia państwowe i branżowe. Przypomnijmy, iż w Konstancinie-Jeziorna odbyła się jubileuszowa gala Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych na której uhonorowano osoby najbardziej zasłużone dla turystyki i rozwoju gmin uzdrowiskowych. Wśród uhonorowanych znaleźli się Maria Daszkiewicz, sekretarz Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju, która otrzymała Złoty Krzyż Zasługi oraz Małgorzata Perucka, pracownik UM w Rabce-Zdroju, której przyznano Medal Srebrny za Długoletnią Służbę.