Start Rocznik 2017 (nr 63-74) Nr 64 Pamiętnik kulturalny str.18
Pamiętnik kulturalny str.18
Nr 64
 • Kolędowanie z chórem „Cantabile”
  22 stycznia w Galerii „Pod Aniołem” chór  Uniwersytetu Trzeciego Wieku kolędował wraz zebranymi mieszkańcami Rabki i gośćmi naszego uzdrowiska.
 • Orszak Trzech Króli oraz to i owo o jasełkach
  6 stycznia siarczysty mróz nie odstraszył chętnych do wzięcia udziału w Orszaku Trzech Króli. O godz. 12:00 kościół pod wezwaniem św. Teresy był pełen wiernych.
 • Wykład Macieja Pinkwarta o wariacie z Krupówek
  10 stycznia w Galerii „Pod Aniołem” odbył się wykład dr Macieja Pinkwarta zatytułowany Wariat z Krupówek. Organizatorem spotkania było Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Rabce-Zdroju.
 • Koncert kolęd i pastorałek
  W niedzielę 8 stycznia w kościele Św. Teresy w Rabce-Zdroju odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu rabczańskiego chóru Cantantes Angelicus oraz jego solistek - Urszuli Szwab, Alicji Sokołowskiej i Kingi Brandys-Wójciak.

 

 • Udana premiera w "Rabciu”
  Przy pełnej widowni Teatr Lalek "Rabcio" w Rabce-Zdroju wystawił w piątkowe popołudnie swoje najnowsze przedstawienie pt. "Pchła szachrajka".
  Po spektaklu premierowym (od lewej): 
  Piotr Serafin -  asystent reżysera,
  aktorzy:Łukasz Łęcki - Pan Wiktor, Krystyna Kachel - Pchła Szachrajka, Filip Bochenek - Lokaj Stanisław
  Tadeusz Dylawerski - ruch sceniczny
  Barbara Wójcik - Wiktorowicz - scenografia
  Dariusz Wiktorowicz - reżyseria
  Zbigniew Wójciak - dyrektor Teatru

 • Prymni mają już 5 lat!
  Zespół regionalny Prymni prowadzony przez instruktorów: Annę Skawską - Kapłon i Damiana Lassaka przy Zespole Szkół w Ponicach świętował piątą rocznicę swojej oficjalnej działalności. Uroczystości związane z obchodami  rocznicy odbyły się w sobotę 7 stycznia 2017 r. w ramach XI posiadów góralskich.

 • Koncert Noworoczny uczniów rabczańskiej szkoły muzycznej
  Przy wypełnionej po brzegi sali Teatru Lalek „Rabcio” odbył się Koncert Noworoczny Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. F. Chopina w Rabce-Zdroju.