Start Rocznik 2017 (nr 63-74) Nr 72 Krótko-szybko str.2
Krótko-szybko str.2
Nr 72

Spacer Pamięci
27 sierpnia 2017r. w Spacerze Pamięci kolejny raz uczciliśmy pamięć żydowskich mieszkańców Rabki zamordowanych w naszej miejscowości oraz w obozie natychmiastowej zagłady w Bełżcu.

Gminne zawody pożarnicze w Chabówce
Na stadionie w Chabówce rozegrane zostały Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Do rywalizacji przystąpiły dwie jednostki z terenu Gminy Rabka-Zdrój - OSP Chabówka i OSP Ponice.


Z wizytą u ojca Kazimierza
Rabczanin, ojciec Kazimierz  Wójciak,  wybudował  kościół  w Oczakowie na Ukrainie. Na  początku  była  działka  porośnięta  trawą, dzisiaj  jest  Sanktuarium  Czarnej  Madonny  nad  Morzem  Czarnym. Jak przyznaje ojciec  Kazimierz to  Sanktuarium  powstało  dzięki  rodakom  z Polski i tak  naprawdę zostało  wyżebrane.

Udany rok szkolny rabczańskich liceów
Na stronie liceapolskie.pl ukazał się kolejny ranking liceów polskich. Kolejny raz Liceum Ogólnokształcące im. E. Romera uplasowało się na 5 miejscu w Polsce uwzględniający EWD (Edukacyjna Wartość Dodana).
Świetny wynik w tym rankingu zanotowało również drugie rabczańskie liceum - II LO im. ks. prof. Józefa Tischnera - którego maturzyści byli wyraźnie lepsi nie tylko od swoich rówieśników z Polski, ale również z województwa i powiatu.

Patriotycznie w uzdrowisku
W Rabce-Zdroju odbyły się uroczystości upamiętniające 78. rocznicę II wojny światowej i Napaści Niemiec i  ZSRR na Polskę.

?Kronika Krakowska" w Rabce-Zdroju
Widzowie "Kroniki Krakowskiej" w TVP Kraków mogli obejrzeć program nadawany z Rabki-Zdroju. Dziennikarze regionalnej telewizji mówili o kolejnych inwestycjach, które wpiszą się na listę turystycznych atrakcji miasta - wodnym placu zabaw dla dzieci, który powstanie w Parku Zdrojowym, zrewitalizowanych bulwa-rach na Poniczanką i nowej siedzibie Teatru Lalek "Rabcio".

?Byliście aniołami posłanymi przez Boga?
W 23. rocznicę ocalenia od całkowitego spalenia kościółka św. Krzyża na Obidowej w Chabówce, strażacy ochotnicy i zawodowi z ponad trzydziestu jednostek, jak co roku spotkali się na mszy świętej.

Trwa budowa teatru
Powoli z budowy przy ulicy Orkana w Rabce-Zdroju wyłania się zarys przyszłej siedziby Teatru Lalek "Rabcio". Inwestycję realizuje firma Potoczak ze Skawy.