Start Rocznik 2017 (nr 63-74) Nr 72 Pamiętnik kulturalny str.15
Pamiętnik kulturalny str.15
Nr 72

Dziś do ciebie przyjść nie mogę ? lekcja śpiewania z Chórem Cantabile
Wydarzenia nazwane Lekcjami śpiewania z Uniwersyteckim Chórem Cantabile w Galerii ?Pod Aniołem? stały się tradycją. Do spotkań z okazji 11 listopada, 3 Maja, a także w okresie śpiewania kolęd przybyła nowa data. 31 sierpnia odbył się koncert z okazji 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

25. Europejskie Dni Dziedzictwa w Muzeum im. Wł. Orkana
W dniach 9-10 i 16-17 września w ramach 25. Europejskich Dni Dziedzictwa Muzeum im. Wł. Orkana udostępniło zwiedzającym nieodpłatnie swoją stałą ekspozycję i wystawę czasową.

78 rocznica wybuchu II wojny światowej i napaści ZSRR na Polskę
? uroczystości w Galerii ?Pod Aniołem?
17 września obchodziliśmy 78 rocznicę wybuchu II wojny światowej i napaści ZSRR na Polskę. Uroczystości, upamiętniające te dramatyczne momenty w naszej historii, zorganizowali Burmistrz Rabki-Zdroju, Koło Prawa i Sprawiedliwości Rabka-Zdrój, Gniazdo Integracji Lokalnej w Rabce-Zdroju i Miejski Ośrodek Kultury w Rabce-Zdroju.

Narodowe Czytanie 2017
W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rabce-Zdroju miała miejsce akcja Narodowe Czytanie 2017, podczas której zaproszeni goście czytali fragmenty "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego. To ogólnopolska inicjatywa, której celem rozbudzenie czytelnictwa i zainteresowanie czytelników wybitnymi dziełami literatury polskiej.
Także uczniowie Zespołu Szkół przy ŚCRU w Rabce- Zdroju od 2012 roku aktywnie włączyli się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania pod patronatem Prezydenta RP.

Remont kapliczki
Z inicjatywy mieszkańców rozpoczął się remont kapliczki św. Floriana obok ronda ?U Łopaty?. Inwestycję finansuje Urząd Miejski w Rabce-Zdroju z funduszu na remont zabytków gminnych.

Rabka Festival  w... Krakowie
Rabka Festival wykroczył poza ramy kalendarza i pojawi się na 21. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie z warsztatami dla dzieci, które odbędą się 26 października.

?Prymni?  na Beskidzkiej Podkóweczce
W szkolnej hali w Mszanie Dolnej odbył się VII Festiwal Zespołów Regionalnych Beskidu Wyspowego ?Beskidzka Podkówecka?, kończący tegoroczną akcję Odkryj Beskid Wyspowy.

Chorwacki jubileusz zespołu  ?Powicher?
Z okazji jubileuszu 10-lecia zespołu regionalnego Powicher ze Rdzawki został zorganizowany wyjazd do Chorwacji dla dzieci i ich rodziców.

"Poszukiwania" w galerii "Pod Aniołem?
W Galerii "Pod Aniołem" Miejskiego Ośrodka Kultury w Rabce-Zdroju odbył się wernisaż inaugurujący wystawę pt. "Poszukiwania".

Laureaci z Rabki-Zdroju
Uczniowie z gminy Rabka-Zdrój po raz kolejny znaleźli się wśród laureatów ogólnopolskiego konkursu literacko-plastycznego "Na skrzydłach przyjaźni?, zorganizowanego w ramach kampanii "Zachowaj trzeźwy umysł".