Start Rocznik 2017 (nr 63-74) Nr 75 Krótko-szybko str.2
Krótko-szybko str.2
Nr 75

Nagroda dla FRRR
Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości świętuje swoje dziesięciolecie. Z tej okazji przyznane zostały specjalne wyróżnienia i na-grody. Za instytucję aktywnie wspierającą przedsiębiorców została uznana Fundacja Rozwoju Regionu Rabka, która od blisko 20 lat podejmuje wiele inicjatyw, które pozwalają małopolskim przedsiębiorcom rozszerzać swoją działalność.

Dubiel Vitrum - ?Pracodawca-organizator bezpiecznej pracy?
W październiku bieżącego roku w trakcie uroczystej gali krakowskiego oddziału Państwowej Inspekcji Pracy zakład Dubiel Vitrum sp.j. został uhonorowany III miejscem w kategorii mało-polskich zakładów zatrudniających ponad 250 osób w konkursie ?Pracodawca ? organizator bezpiecznej pracy?.

Złoty Orzeł dla Blachotrapezu
Podczas 10. edycji Wielkiej Gali ?Polska Przedsiębiorczość? Ogólnopolska Federacja Przedsiębiorców i Pracodawców  przyznała najważniejsze nagrody branży budowlanej ? ?Orły Polskiego Budownictwa 2017?. Firma Blachotrapez z Rabki-Zdroju została uhonorowana złotą statuetką w kategorii ?Budownictwo?.

Spotkania z Mikołajem
2 grudnia w kinie Śnieżka  odbyło się coroczne ?Spotkanie Mikołajkowe? dla dzieci z rodzin zamieszkujących na terenie naszej Gminy, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Na spotkanie zorganizowane przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Rabce ? Zdroju zostało zaproszonych 92 dzieci wraz z opiekunami.
Z kolei w restauracji ?Siwy Dym?  odbyło się doroczne spotkanie mikołajkowo ? świąteczne dla osób niepełnosprawnych i  ich  rodzin, organizowane  przez  Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (PSONI) koło w Rabce-Zdroju.


Tysiąc paczek z dobrego serca
Czwarta, mikołajkowa edycja świątecznej akcji dedykowanej osobom chorym na mukowiscydozę odbyła się 2 grudnia 2017 roku na terenie małopolskich miast: Mszany Dolnej, Rabki Zdroju, Nowego Targu, Zakopanego oraz w Łodzi i nad-morskich Mościskach. Zebrano ponad osiem tysięcy sztuk produktów spożywczych oraz kwotę 15 839,24 zł, z których przygotowano około 1000 świątecznych paczek dla chorych w całej Polsce.

Opłatek w ?Teresce?
W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w willi ?Tereska? w Rabce-Zdroju odbyło się Spotkanie Opłatkowe. Przybyłych na spotkanie zaproszonych gości powitała siostra Irmina Landowska.


Złote i Diamentowe Gody
Władze miejskie zaprosiły pary małżeńskie z miasta i gminy Rabka-Zdrój, które obchodzą w tym roku jubileusz 50-lecia pożycia, na uroczystość wręczenia medali ?Za długoletnie pożycie małżeńskie? przyznanych przez Prezydenta RP.  W tym roku został on przyznany 30 parom małżeńskim zamieszkałym na terenie gminy Rabka-Zdrój, w tym państwu Alinie i Grzegorzowi Chanieckim, jednej, która świętuje Diamentowe Gody, czyli jubileusz 60-lecia małżeństwa.
Jubileusz Złotych Godów świętowali:
Sz. P. Barbara Ewa Bielewska - Kobak i Roman Kobak
Sz. P. Zofia i Nikola Blazanovic
Sz. P. Maria i Kazimierz Bochnakowie
Sz. P. Urszula i Julian Chrustkowie
Sz. P. Janina i Józef Franciszek Dzioboniowie
Sz. P. Aniela Anna i Stanisław Dziubanowie
Sz. P. Zofia i Stanisław Jan Dziwiszowie
Sz. P. Ewa i Jan Stanisław Jastrzębscy
Sz. P. Cecylia Barbara i Tadeusz Antoni Jurzakowie
Sz. P. Maria Helena i Roman Marian Kordeczkowie
Sz. P. Helena i Zdzisław Korzeniowscy
Sz. P. Anna i Józef  Kowalczykowie
Sz. P. Zofia Łucja i Andrzej Michał Kowalscy
Sz. P. Helena i Janusz Letniowscy
Sz. P. Anna Jan Mierzwowie
Sz. P. Helena i Jan Mlekodajowie
Sz. P. Barbara Wanda i Władysław Mrużyńscy
Sz. P. Władysława i Emil Józef Niżnikowie
Sz. P. Anna i Aleksander Papierzowie
Sz. P. Maria i Antoni Paternogowie
Sz. P. Stefania Bronisława i Stanisław Jan Potoczni
Sz. P. Stefania Antonina i Stanisław Skorutowie
Sz. P. Barbara i Zdzisław Marian Smoleniowie
Sz. P. Wanda Antonina i Franciszek Szeligowie
Sz. P. Maria i Edward Józef Szewczykowie
Sz. P. Irena i Kazimierz Józef Węclewiczowie
Sz. P. Władysława i Władysław Worwowie
Sz. P. Jadwiga Magdalena i Jan Wójciakowie
Sz. P. Irena Krystyna i Jan Wójtowiczowie
Sz. P. Helena i Piotr Wróblowie


Pamiętają o potrzebujących
Polski Komitet Pomocy Społecznej w Rabce-Zdroju przygotował na święta Bożego Narodzenia dla swoich podopiecznych paczki żywnościowe. Oprócz tego wydawane były też paczki świąteczne dla dzieci i rodzin, sfinansowane przez sponsorów z terenu gminy Rabka-Zdrój.
Nie zapomniano także o osobach samotnych. W stołówce szkolnej Szk. Podstawowej nr 1 w Rabce-Zdroju odbyło się spotkanie wigilijne dla osób samotnych, zorganizowane przez burmistrz Ewę Przybyło oraz pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Rabce-Zdroju.


Świąteczne spotkanie harcerzy
W pensjonacie ?Promienna? w Rabce Zarytem na tradycyjnym ?opłatku? spotkali się zuchy i harcerze Hufca Podhalańskiego ZHP im. Kurierów Tatrzańskich. W tym roku to uzdrowisko było gospodarzem dorocznego, świątecznego spotkania harcerzy z całego Podhala. Na zaproszenie organizatorów wzięła w nim udział burmistrz Ewa Przybyło, która wspólnie z I Gromadą Zuchową ?Leśne Duszki? ze Szkoły Podstawowej nr 4, zaśpiewała kolędę i złożyła życzenia mieszkańcom i gościom spędzających w uzdrowisku okres świąteczno-noworoczny.


Kolędowanie z góralami
Tradycyjnie Gorczański Oddział Związku Podhalan kolędował na terenie Rabki-Zdroju. Członkowie stowarzyszenia, zespołów Robcusie i Robcanie, z gwiazdą i turoniem, rozpoczęli w pierwszy dzień po świętach odwiedziny połączone ze śpiewaniem kolęd.


Mgr Magdalena Mrózek - nauczyciel mianowany.
?Ślubuję rzetelnie pełnić mą powinność nauczyciela wychowawcy i opiekuna młodzieży, dążyć do pełni rozwoju osobowości ucznia i własnej, kształcić i wychowywać młode pokolenie w duchu umiłowania Ojczyzny, tradycji narodowych, poszanowania Konstytucji RP? - to słowa ślubowania, które mgr Magdalena Mrózek, nauczyciel szkoły w Ponicach, wypowiedziała na sesji Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju, odbierając z rąk burmistrz Ewy Przybyło akt nadania stopnia nauczyciela mianowanego.