Ze sportu str.5
Nr 75


Rabczańskie lodowisko i stok "U Żura" już czynne
Czynne jest już popularne wśród turystów, kuracjuszy i mieszkańców lodowisko przy ulicy Jana Pawła II z dobrze utrzymaną taflą i wypożyczalnią łyżew.Ślizgawka jest czynna w godz. 10:00 - 19.30. Bilet wstępu na  lodowisko kosztuje 10 zł a wypożyczenie łyżew 7 zł.
Dzięki kilku dniom mroźnej pogody i wytężonej pracy armatek, udało się naśnieżyć i otworzyć pierwszy stok narciarski w gminie Rabka-Zdrój. Od kilku dni działa już rodzinny wyciąg narciarski ?U Żura? w Chabówce.
Strona internetowa wyciągu
www.chabowka.com.


Mali mistrzowie
Urząd Miejski w Rabce-Zdroju i Miejski Ośrodek Kultury byli organizatorami zawodów sportowych pn. ?Mali mistrzowie? dla dzieci z klas I-III. Zostały one rozegrane na hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2.


Mikołaje pobiegli dla Andrzeja
Zorganizowany w środę 6 grudnia w Parku Zdrojowym w Rabce-Zdroju ?Bieg Mikołajów? okazał się dużym sukcesem. W zawodach, które rozegrano na kilku dystansach (bieg i spacer rekreacyjny), wzięło udział kilkaset osób, wśród nich burmistrz Rabki-Zdroju Ewa Przybyło, która objęła honorowy patronat na tym wydarzeniem i wiceburmistrz Robert Wójciak. Bieg miał szczytny cel. Jego głównym założeniem była zbiórka pieniędzy na wózek inwalidzki dla 21-letniego Andrzeja z Rabki-Zdroju, u którego w wieku 13 lat stwierdzono guza mózgu.
WYNIKI BIEGÓW:
Bieg główny M
I miejsce - Paweł Rapta
II miejsce -  Łukasz Łoboda
III miejsce - Paweł Nalepka
Bieg główny K
I miejsce - Małgorzata Szaruga
II miejsce - Karolina Stolarczyk
III miejsce ex aequo - Małgorzata Malina-Pachacz i Marta Paprocka
Nordic Walking:
I miejsce - Piotr Ordzowiały
II miejsce - Anna Dulańska-Macioł
III miejsce - Aleksandra Zdanowicz