Start Rocznik 2017 (nr 63-74) Nr 75 Pamiętnik kulturalny str.15
Pamiętnik kulturalny str.15
Nr 75

Najpiękniejsze listy do św. Mikołaja
W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rabce-Zdroju nastąpiło uroczyste ogłoszenie wyników i rozdanie nagród zwycięzcom XIII Ogólnopolskiego Konkursu na ?List do Św. Mikołaja?. - 6 grudnia, bez względu na wiek, każdy wierzy w św. Mikołaja i chce otrzymać prezent.


Nagroda dla Iwony Haberny za Rabka Festiwal
Podczas uroczystej gali, która odbyła się w XXXI Multimedialnej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży w Warszawie, ogłoszono wyniki Konkursu Książka Roku 2017 Polskiej Sekcji IBBY.  Jedną z laureatek konkursu została Iwona Haberny, organizatorka Festiwalu Literatury Dziecięcej w Rabce-Zdroju Rabka Festival, która otrzymała nagrodę w kategorii upowszechnianie czytelnictwa.

Promocja w Muzeum Wł. Orkana
W Muzeum im. W.Orkana w Rabce-Zdroju odbyła się promocja publikacji naukowej pt. ?Tradycyjne rzemiosło i przemysł wiejski Karpat Polskich - perspektywy badawcze, rekonstrukcje, reinterpretacje?. Publikacja, której wydawcą jest rabczańskie muzeum, jest pokłosiem I Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej, która odbyła się w 2016 r.

Wystawa masek kolędniczych
W Muzeum im. Wł. Orkana w Rabce-Zdroju można oglądać wystawę masek kolędniczych pt. "O Herodzie okrutniku - rzecz o dawnych kolędnikach".