Start Rocznik 2020 (nr 99-110) nr 100 Pamiętnik Kulturalny str.17
Pamiętnik Kulturalny str.17

 • Rekordowa frekwencja w kinie ?Śnieżka?
  Miejski Ośrodek Kultury informuje, że miniony 2019 rok kino ?Śnieżka? może zaliczyć do bardzo udanych, gdyż w tym czasie odnotowano rekordową frekwencję. 1907 seansów obejrzało 94 059 widzów, to w porównaniu z rokiem 2018 o 10 411 widzów więcej.
 • Laureaci ?Intershow 2020? z PM Triolki
  W XVIII Międzynarodowym Festiwalu "Intershow 2020", w którym do finału weszli wykonawcy z siedmiu krajów Europy, Pracownia Muzyczna Triolki Rabka-Zdrój przy Powiatowym Centrum Kultury Nowy Targ zdobyła dwa laury.
 • Kolędowanie na Słonem
  W sobotę 11 stycznia w Szkole Podstawowej nr 3 w Rabce-Zdroju kolędował chóru Szafrany ze Słonego. Już po raz trzeci powstały przez kilkoma laty chór góralski zaprosił mieszkańców Rabki-Zdroju do wspólnego kolędowania.
 • Medal dla Katarzyny Ceklarz
  Podczas Spotkania Świąteczno-Noworocznego zorganizowanego przez starostę powiatu wręczano Medale Pamiątkowe Podhala za zasługi dla powiatu nowotarskiego. W tym roku jednym z jego sześciu laureatów był dr Katarzyna Ceklarz z Rabki-Zdroju. Medal odebrała z rąk starosty nowotarskiego Krzysztofa Fabera.
 • ?Zwariowane przygody rodziny Śmieszków?
  Uczennice Szkoły Podstawowej im. Antoniny Zachary-Wnękowej w Ponicach z kl. VIII ? Daria Raczak i Julia Ponicka napisały pierwszą w swoim życiu książkę!
 • Nowa siedziba Teatru ?Rabcio?
  Zakończyła się, trwająca dwa lata, budowa nowej siedziby Teatru Lalek ?Rabcio? w Rabce-Zdroju. 18 stycznia, w jej oficjalnym otwarciu wzięli udział przedstawiciele wojewódzkiego, powiatowego i rabczańskiego samorządu, byli i obecni pracownicy Teatru, przedstawiciele różnych środowisk i instytucji.

  Tradycyjnego przecięcia wstęgi dokonali (od lewej): ks. Paweł Duźniak, starosta Krzysztof Faber, wykonawca Stanisław Potoczak, dyrektor teatru Zbigniew Wójciak, poseł Edward Siarka.  Foto: Piotr Kolecki

  31 stycznia ?Rabcio? został otwarty ponownie, a tym razem zaszczyt otwarcia nowej sceny Teatru "Rabcio" przypadł docelowym widzom teatru, czyli dzieciom. foto Piotr Klecki
 • Górale i Kaszubi
  W dniach 10 - 12 stycznia 2020r. zespół góralski ?POWICHER?, w którego skład wchodzą absolwenci i uczniowie Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Walk o Wolność w Rdzawce zawitali wraz z społecznością lokalną w Ekologicznej Szkole Społecznej w Rumi.
 • II Festiwal Sztuki Wokalnej im. Anny Kościelniak
  Już po raz drugi w kościele św. Teresy w Rabce-Zdroju zabrzmiały operowe arie w wykonaniu mistrzów sztuki wokalnej. Dzięki ks. Pawłowi Sobierajskiemu i Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. W Koncercie Noworocznym "Narodziła nam się Dobroć" wystąpili: tenor ks. Rafał Kobyliński, ks. Sobierajski, który pełnił jednocześnie rolę konferansjera, Tomasz Jarosz (baryton), Servi Domini Cantores ? Śpiewający Słudzy Pańscy oraz Chór Cantantes Angelicus i Chór Dziecięcy Rabki-Zdroju pod dyrekcją Kingi Brandys-Wójciak, którym akompaniowała pianistka Mirella Malorny-Konopka.
 • Koncert Noworoczny uczniów Szkoły Muzycznej
  Jeszcze na starej scenie Teatru Lalek ?Rabcio? odbył się Koncert Noworoczny przygotowany przez uczniów i pedagogów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. F. Chopina w Rabce-Zdroju.
 • Jubileusz 15-lecia zespołu Majeranki

  Założony przez Dorotę i Piotra Majerczyków, znany, ceniony i lubiany dziecięcy zespół regionalny Majeranki z Chabówki obchodził w weekend okrągły jubileusz 15-lecia działalności.
  Foto Piotr Kolecki
 • Metamorfozy "Karpackiego?

  Rabczanka dr Katarzyna Ceklarz znalazła się w gronie autorów publikacji naukowej pn. "Festiwale, konkursy, przeglądy a ochrona niematerialnego dziedzictwa kulturowego", wydanej przez Wydawnictwo Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, Polskie Towarzystwo Ludoznawcze i Narodowy Instytut Dziedzictwa.
 • Premiera w najnajnowym teatrze
  W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rabce-Zdroju odbyła się premiera spektaklu dla dzieci pt. ?Puch! Puch!? w wykonaniu rabczańskiego teatru ?Chrząszcz w Trzcinie?.
 • ?Luboń Feet?

  - to tytuł wydanej w styczniu płyty dwóch rabczańskich multiinstrumentalistów: Piotra Koleckiego i Piotra Majerczyka. Fragmentów płyty można posłuchać na www.youtube.com/watch?v=OJGEErcPkAU