Start Rocznik 2020 (nr 99-110) Nr 104 Krótko-szybko o maju str.4
Krótko-szybko o maju str.4

 • Dzień Godności
  w 1999 r., 5 maja został ogłoszony przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną ?Dniem Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną?.
 • 200 tys. złotych dla Szpitala Miejskiego w Rabce-Zdroju.
  ?Blachotrapez? wspiera służbę zdrowia w walce z epidemią. Producent pokryć dachowych i systemów rynnowych z Rabki-Zdroju po raz kolejny wspomaga lokalne oddziały służby zdrowia, zmagające się z wirusem SARS COV-2. Tym razem 200 tys. złotych trafi do Szpitala Miejskiego w Rabce-Zdroju.
 • ?Eko moda? w Przedszkolu nr 1
  Temat ekologii jest bardzo popu-larny w naszym przedszkolu. Przewija się często i w różnych sytuacjach: segregujemy śmieci, hodujemy rośliny, sadzimy drzewka w ogrodzie, dokarmiamy ptaki, itp.
 • "Wierchy" dla uczniów
  W ramach współpracy pomiędzy Szkołą Podstawową nr 1 i klubem sportowym Wierchy Rabka-Zdrój, zarząd klubu przekazał na ręce dyrektor szkoły Wandy Macioł-Urbańczyk oraz uczniów dwa stacjonarne zestawy komputerowe z oprogramowaniem Windows 10 i pakietem Office.
 • Obchody Dnia Strażaka
  Z uwagi na pandemię korona-wirusa, tegoroczne obchody Dnia Strażaka w Rabce-Zdroju miały przebieg inny niż dotychczas. Ich organizatorzy zrezygnowali z oficjalnej zbiórki, przemarszu i spotkań, które by łamały obowiązujące rygory sanitarne.
 • Rabczanie uczcili pamięć Papieża-Polaka
  18 maja 2020 roku minęła 100. rocznica urodzin świętego Jana Pawła II. Tą wyjątkową, okrągłą rocznicę świętowali mieszkańcy gminy Rabka-Zdrój. W kościele pw. św. Marii Magdaleny w Rabce-Zdroju odbyła się msza św. z tej okazji, którą sprawował ks. proboszcz Paweł Duźniak.
  Także przedszkolaki obchodzili setną rocznicę urodzin Ojca Świętego. Jak informują pracownicy przedszkola, Ojciec Święty najbardziej kochał dzieci, dlatego przedszkolaki nigdy o Nim nie zapominają i chociaż nie znały Go, nie mogły się z Nim spotkać to słuchają opowiadań swoich rodziców, babć, dziadków.
 • Otwierają się rabczańskie atrakcje
  Po przerwie związanej z epidemią koronawirusa otwierają się kolejne rabczańskie atrakcje - oczywiście z zachowaniem koniecznych środków bezpieczeństwa. 1 czerwca swoje podwoje otwarło Muzeum Orkana, 6 czerwca pierwsze filmy po przerwie wyświetli kino "Śnieżka".
 • Przedszkolaki dla Mam
  26 maja wszystkie Mamy obcho-dzą swoje święto. Z tej właśnie okazji dzieci z Przedszkola w Chabówce przesyłają dla swoich Mam krótki filmik i życzenia.
 • Symboliczna inauguracja XI edycji akcji ODKRYJ BESKID WYSPOWY 2020
  1 Maja 2020 roku odbyła się symboliczna inauguracja akcji Odkryj Beskid Wyspowy 2020. Przy kapliczce Św. Ambrożego w Mszanie Dolnej odprawiona została, wyjątkowo bez udziału osób, jak co roku Msza Święta tym razem w intencji Odkrywców Beskidu Wyspowego i pszczelarzy.
 • Korty tenisowe już czynne
  Można już korzystać z kortów tenisowych w Parku Zdrojowym w Rabce-Zdroju. Obiekt sportowy został przygotowany do letniego sezonu i zainteresowani skorzy-staniem z niego mogą kontaktować się z panem Rafałem, który jest ich gospodarzem, pod numerem telefonu 693 462 049.