Start Rocznik 2020 (nr 99-110) Nr 105 Kurenda - koronawirus str.2
Kurenda - koronawirus str.2

 • Uzdrowiska wznawiają swoją działalność
  Od 15 czerwca uzdrowiska wznawiają swoją działalność. Pacjenci, którzy oczekują na leczenie uzdrowiskowe będą mogli je rozpocząć lub kontynuować. Leczenie uzdrowiskowe na podstawie potwierdzonego w oddziale wojewódzkim skierowania będzie przysługiwać tym pacjentom, którzy:
  - mają potwierdzone skierowanie na leczenie uzdrowiskowe po 15 czerwca - realizacja odbywa się na podstawie tego skierowania,
  - mieli rozpocząć leczenie w okresie od 14.03 do 14.06
  - musieli przerwać leczenie uzdrowiskowe z powodu pandemii (turnus leczniczy trwał poniżej 15 dni).
 • Poznaj wytyczne dotyczące bezpieczeństwa i dołącz do Programu
  Z badania zleconego przez Polską Organizację Turystyczną wynika, że w obecnej sytuacji, aż 82% turystów podczas wyjazdu zwraca uwagę na podwyższone standardy higieniczne.
  Obiekty, które wyróżnią się na tym polu mogą zyskać przewagę konkurencyjną zarówno na rynku krajowym, jak i zagranicą. Dlatego POT wychodząc naprzeciw tym wynikom stworzył Zespół Branżowy ds. Autocertyfikacji Hoteli i Obiektów Noclegowych, którego celem było przygotowanie programu auto-certyfikacji oraz opracowanie programu dalszych działań.
 • Tarcza dla samorządów
  Rząd w ramach działań wspierających rodziny i przedsiębiorców przygotował wsparcie finansowe dla samorządów gminnych i powiatowych.