Start Rocznik 2020 (nr 99-110) Nr 105 Krótko-szybko o czerwcu str.3
Krótko-szybko o czerwcu str.3

 • Życzenia Burmistrza z okazji Dnia Dziecka
  Kochane dzieci, wspaniała młodzieży, czas, który teraz przeżywacie, to czas radości i beztroski, czas pozbawiony obowiązków, odpowiedzialności, większych zmartwień i wątpliwości.
 • Rabkoland wystartował
  W sobotę swoje podwoje otworzyła jedna z największych atrakcji naszego miasta - Rodzinny Park Rozrywki Rabkoland.
 • Kino Śnieżka zaprasza
  6 czerwca 2020r. kino ?Śnieżka? wznowiło działalność. Na początek ?Śnieżka? pokazywać będzie głównie polskie filmy.
 • Biblioteka otworzyła czytelnię i stanowiska komputerowe
  Miejska Biblioteka Publiczna w Rabce-Zdroju informuje, że od 9 czerwca, Czytelnicy mogą korzystać z czytelni i stanowisk komputerowych.
 • Teatr ?Rabcio? wznawia działalność
  Po długiej przerwie spowodowanej pandemią rabczański Teatr Lalek Rabcio rozpoczyna granie przedstawień.
 • Nowe boisko do siatkówki plażowej czeka graczy
  Lubisz grać w siatkówkę? Boisko do siatkówki plażowej nad rabczańskimi bulwarami to doskonałe miejsce, aby aktywnie spędzić czas ze znajomymi? Wynajem boiska do siatkówki plażowej możliwy będzie tylko i wyłącznie po wcześniejszej rezerwacji pod numerem telefonu 502 411 014.
 • W Parku Zdrojowym zakwitły azalie i różaneczniki
  Ciepła, mokra i słoneczna wiosna rozbudziła roślinność w rabczańskim Parku Zdrojowym, który rozkwitł kolorami rododendronów, azalii i różaneczników.
 • Zebranie Sprawozdawcze w OSP Rdzawka
  W niedzielę 14 czerwca odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Rdzawce.
 • Zebranie Sprawozdawcze w OSP Chabówka
  20 czerwca odbyło się Walne Ze-branie Sprawozdawcze Członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Chabówce.
 • Pokaz zamiatarki ulicznej
  Z inicjatywy Marii Ponickiej, prezes Zakładów Komunalnych w Rabce-Zdroju, firma HEWEA z Wrocławia zorganizowała na rabczańskim deptaku pokaz pracy zamiatarki ulicznej Dulevo.
 • Akcja charytatywna #GaszynChallenge
  Zasady akcji są bardzo proste, osoby lub instytucje nominowane muszą wykonać 10 pompek, wpłacić minimum 5 zł na rzecz chorego dziecka - www.siepomaga.pl/ocalictosie
  W czerwcu do akcji włączyli się: strażacy z JRG w Rabce-Zdroju, Zakłady Komunalne w Rabce-Zdroju, Urząd Miejski, pracownicy Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Rabce-Zdroju, radni miejscy oraz Szpital Miejski Rabka-Zdrój.
 • Paczkomat w Rdzawce
  Mieszkańcy Rdzawki nareszcie mogą skorzystać z wygody, jaką daje paczkomat. W ostatnich dniach takie właśnie urządzenie (firmy InPost), stanęło przy remizie OSP.
 • Kryształy Soli dla najlepszych NGO w Małopolsce!
  Znasz organizację pozarządową, która od lat inspiruje innych do działania i zmienia swoje najbliższe otoczenie? Przeciera szlaki, proponuje nowe rozwiązania, dociera do środowiska i problemów, o których inni zapomnieli? Zgłoś już dzisiaj kandydata do tegorocznej Nagrody Kryształy Soli. Nabór wniosków trwa do 31 lipca 2020 r.
  Wszystkie potrzebne do zgłoszenia dokumenty, czyli regulamin, formularz zgłoszeniowy, klauzule informacyjne można pobrać z  www.malopolska.pl/samorzad/nagrody/wspolpraca/krysztaly-soli.
  Dodatkowych informacji udziela:
  Zespół Wspierania Inicjatyw Obywatelskich, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego
  tel. 12 61 60 121/ 12 61 60 982,   email: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.