Start Rocznik 2020 (nr 99-110) Nr 106 Kurenda - koronawirus str.2
Kurenda - koronawirus str.2

 

 • Zmiany w funkcjonowaniu Urzędu Miejskiego
  W związku z Covid-19 w trosce o zdrowie mieszkańców i pracowników, w Urzędzie Miejskim w Rabce-Zdroju zostanie utworzony Punkt Obsługi Petentów.
  Informujemy, iż od dnia 16 lipca 2020r., z uwagi na prowadzone prace na terenie Urzędu Miejskiego, wejście do Urzędu Miejskiego będzie od strony dolnego parkingu.
 • Amfiteatr zdezynfekowany
  Przed rozpoczynającym się sezonem wakacyjnym, na zlecenie Urzędu Miejskiego i Miejskiego Ośrodka Kultury, przeprowadzona została dezynfekcja Amfiteatru, głównej areny najważniejszych wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych w naszym mieście. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rdzawce umyli posadzkę, zdezynfekowali ławki i scenę.
 • Pracownicy MOK na kwarantannie
  Po tym, jak ok. 20 uczestników Ogólnopolskich Obozów Artystycznych, które od początku lipca odbywały się w amfiteatrze, zaraziło się koronawirusem, sanepid zastosował kwarantannę w stosunku do kilku pracowników MOK, którzy mieli z nimi kontakt.
  Ostatecznie okazało się, że wszystkie zachorowania dotyczą osób przyjezdnych, czyli uczestników obozu artystycznego. Na terenie Rabki-Zdroju są przypadki koronawirusa, ale nie są one związane z tym wydarzeniem. Obecnie na kwarantannie przebywa 14 osób, natomiast 3 są hospitalizowane. Nie ma nowych zakażeń w Rabce-Zdroju.
 • Bon turystyczny tylko w PUE
  Bon turystyczny będzie przyznawany na dziecko, na które przysługuje świadczenie lub dodatek wychowawczy Rodzina 500+. Aby aktywować bon trzeba mieć profil (konto) na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.
  Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 złotych. W przypadku dziecka z niepełno-sprawnością przewidziany jest dodatkowy bon, w tej samej wysokości. Za jego pomocą Polacy będą mogli płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. Bon turystyczny będzie ważny do 31 marca 2022 r. i nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze.