Start Rocznik 2020 (nr 99-110) Nr 106 Krótko-szybko o lipcu str.3
Krótko-szybko o lipcu str.3

 

 • Letnie koncerty orkiestry dętej
  Niewątpliwą atrakcją wakacji są regularnie odbywające się koncerty Orkiestry Dętej OSP Rabka-Zdrój pod kierownictwem Jacka Klinowskiego.
 • Wizyta Konsulatu Mongolii
  Z okazji obchodów 70-lecia podpisania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską i Mongolią, Rabkę odwiedzili przedstawiciele Konsulatu Mongolii w Krakowie - Pani Konsul Tsakhiur Urtnasan oraz Radca Konsularny Pan Jadamba Munkhtsolmon.
 • Zapraszamy do Rabki!
  Program "Zakochaj się w Polsce" gościł w naszym mieście, a jego twórcy przekonują w nim widzów, że warto zakochać się w Rabce-Zdroju. Program można obejrzeć na stronie:
  https://www.facebook.com/zakochajsiewPolsceTVP/videos/1017757125343048/
 • Nocna wędrówka na Luboń Wielki
  Tradycyjną mszą świętą o godz. 24:00 Luboń Wielki przyjął wędrowców uczestniczących w jedenastej edycji akcji Odkryj Beskid Wyspowy.
 • #Gaszynchallenge
  Uzdrowisko Rabka S.A. w Rabce-Zdroju odpowiedziało na wyzwanie rzucone przez Szpital Miejski w Rabce-Zdroju i przystąpiło do akcji #Gaszynchallenge.
  Także Orkiestra Dęta pod kierownictwem Jacka Klinowskiego, działająca przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Rabce-Zdroju przyjęła charytatywne wyzwanie i podczas niedzielnego koncertu w Parku Zdrojowym ?Pod Grzybkiem? członkowie orkiestry wykonali 10 pompek i przysiadów.
  #GaszynChallenge to ogólnopolska akcja charytatywna, która ma na celu propagowanie finansowej pomocy ciężko chorym dzieciom z fundacji siepomaga.pl Zasady są bardzo proste: osoby lub instytucje nominowane muszą wykonać 10 pompek, wpłacić minimum 5 zł na rzecz chorego dziecka.
 • Nowy samochód terenowy dla OSP Rdzawka
  Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rdzawce otrzymali długo oczekiwany samochód terenowy, rozpoznawczo-ratowniczy SLRR Ford Ranger XLT o napędzie 4x4.
 • Parafianie uroczyście pożegnali swoją organistkę
  Z inicjatywy Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Kulturalnego Wsi Rdzawka, Koła Gospodyń Wiejskich, OSP Rdzawka, Burmistrza Rabki-Zdroju, Sołtysa wsi Rdzawka i proboszcza parafii w Rdzawce po niedzielnej Mszy uroczyście podziękowano za 50-letnią pracę organistki w kościele pw. NMP Matki Kościoła w Rdzawce, panią Danutę Żurek.
 • Rabka-Zdrój reklamuje się w Krakowie
  Urząd Miejski w Rabce-Zdroju przygotował krótki, 11-sekundo-wy filmik promujący nasze miasto. Składa się on z 11 fotografii największych atrakcji Rabki-Zdroju połączonych w pokaz slajdów.
 • Bajkowe Wieczorki nad bulwarami
  Młodzieżowa Rada Miejska w Rabce-Zdroju zaprosiła dzieci i młodzież na Bajkowe Wieczorki. Spotkania odbywały się w poniedziałki, środy i piątki o godzinie 19:00 na trawniku obok altany na Bulwarach.
 • Pasieka Edukacyjna na Krzywoniu
  Zrzeszenie Pszczelarzy Gorczańskich z siedzibą w Chabówce, zaprasza do Pasieki Edukacyjnej na Krzywoniu na warsztaty miodobrania, robienie świeczek z wosku oraz zdobywanie wiedzy o pszczołach.
 • Rabczanie pomogli czworonogom
  Zakończyła się zbiórka, którą Urząd Miejski zorganizował dla schroniska PSIE POLE w Racławicach, z którym Gmina ma podpisaną umowę na zapewnienie opieki bezdomnym zwierzętom wyłapanym na naszym terenie.
  Nadal można wspierać schronisko w formie wpłacenia choćby symbolicznej złotówki na konto:
  19 1140 2004 0000 3702 8011 9770
  Fundacja Psie Pole.
  Racławice 91, 32-222 Racławice.
 • Odnowiono głaz
  Z inicjatywy radnego powiatowego Marka Szarawarskiego odnowiony został pamiątkowy głaz, który stoi przy Deptaku Zdrojowym, tuż pod willą Warszawa.
 • Msza i jubileusz
  Na polowym ołtarzu przy schronisku PTTK na Luboniu Wielkim odprawiona została tradycyjna msza święta, będąca podziękowaniem za ocalenie schroniska przed spaleniem przez nazistów w czasie II wojny światowej.