Start Rocznik 2020 (nr 99-110) Nr 106 Kurenda - Informator samorządowy str.5
Kurenda - Informator samorządowy str.5

 

 • Uchwały podjęte podczas XXIV Sesji Rady Miejskiej w Rabce ? Zdroju w dniu 10 lipca 2020r.
  - Uchwała Nr XXIV/202/20 Rady Miejskiej w sprawie wyboru Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej.
  - Uchwała Nr XXIV/201/20 Rady Miejskiej w sprawie odwołania Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej.
  - Uchwała Nr XXIV/200/20 Rady Miejskiej w sprawie określenia średniej ceny jednostki paliwa w Gminie Rabka-Zdrój na rok szkolny 2020/2021.
 • 14 sierpnia Urząd Miejski będzie nieczynny
  Burmistrz Rabki-Zdroju uprzejmie informuje, że dnia 14 sierpnia 2020r. (piątek) Urząd Miejski w Rabce-Zdroju, Ośrodek Pomocy Społecznej w Rabce-Zdroju będą nieczynne.
  W dniu 17 sierpnia 2020r. (poniedziałek) Urząd Miejski w Rabce-Zdroju czynny będzie w godzinach od 8-16.
 • Nowy kierownik ZGM
  Burmistrz Leszek Świder rozstrzygnął konkurs na stanowisko kierownika Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Rabce-Zdroju. Nowy kierownik zastąpi wieloletnią szefową jednostki Marię Nowacką, która z końcem lipca przejdzie na emeryturę. Komisja konkursowa powołana przez burmistrza, po przeprowadzeniu testu kwalifikacyjnego i rozmowy kwalifikacyjnej, zarekomendowała do zatrudnienia na stanowisku kierownika Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Rabce-Zdroju kandydaturę Tomasza Rajcy.
 • Nasadki na kominy - nowy pomysł na walkę ze smogiem w Rabce-Zdroju
  24 lipca w siedzibie Fundacji Rozwoju Regionu Rabka podpisano umowę na projekt pn. "W Rabce-Zdroju oddycha się Tlenem, a nie Benzopirenem", dzięki któremu ma się poprawić jakość powietrza w mieście. Umowę partnerską na wspólną podpisali: prezes Fundacji Rozwoju Regionu Rabka Maciej Kopytek i wiceprezes Maria Daszkiewicz, a z drugiej strony Józef Matejczuk, właściciel PPHU POL-MAR producenta nasadek oraz Tadeusz Widomski z firmy Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe "BZ" odpowiedzialnej za zamontowanie nasadek.
 • Nowe laptopy dla szkół podstawowych
  Gmina Rabka-Zdrój pozyskała środki z projektu ?Zdalna Szkoła+ w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego? współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 w wysokości 105.000 zł na zakup 51 laptopów i 2 urządzeń wielofunkcyjnych do szkół podstawowych, dla których Gmina jest organem prowadzącym.
 • Nagrody za naukę
  W kinie Śnieżka w Rabce-Zdroju odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów dla uczniów i nagród dla nauczycieli za rok szkolny 2019/2020.
 • Gastroskopia i kolonoskopia w rabczańskim szpitalu
  Szpital Miejski w Rabce-Zdroju zachęca do badań - gastroskopii i kolonoskopii - które w tutejszej placówce wykonywane są najnowocześniejszymi videogastroskopami i videokolonoskopami.
  Osoby zainteresowane badaniami prosimy o kontakt z sekretariatem Oddziału Chirurgii Ogólnej pod numerem telefonu 18 26 85 710.
 • Piotr Żółtek nowym wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej
  10 lipca na XXIV sesji Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju radni, w tajnym głosowaniu, głosami ośmiu radnych, odwołali z funkcji wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Marka Cieplińskiego. Radnego Cieplińskiego, na stanowisku wiceprzewodniczącego zastąpił radny Piotr Żółtek. Za powołaniem Piotra Żółtka na tę funkcję zagłosowało 7 radnych, 3 było przeciw, a 1 wstrzymał się od głosu.
 • Podwyżki dla Radnych
  Radni Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju zgłosili i uchwalili podwyżki diet za swoją pracę. Podwyżkę dostał też burmistrz Leszek Świder. Projekty uchwał zostały niespodziewane wprowadzone pod obrady i szybko przegłosowane. Nie było głosów sprzeciwu. Jedynie klub Nasze Miasto wydał po sesji oświadczenie, w którym stwierdza, że radni zapomnieli, że są dla mieszkańców, a nie dla pieniędzy.
 • Nowe centrum Rabki-Zdroju?
  Studenci Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej zaprezentowali swoje koncepcje dotyczące przebudowy centrum Rabki-Zdroju. Podczas wirtualnego, otwartego dla zainteresowanych pokazu z udziałem burmistrza Leszka Świdra, przewodniczącego rady Józefa Skowrona, radnych, pracowników urzędu, pokazali, jak widzą Rynek i jego otoczenie. Studenckie pomysły będą punktem wyjścia do dalszych dyskusji i prac projektowych dla władz uzdrowiska, które planują rewitalizację miejskich przestrzeni, tak, by przywrócić im blask i nadać nowe, konieczne do rozwoju Rabki funkcje.
 • Kanalizacja w Ponicach, wodociąg w Chabówce
  Prawie 70 samorządowców z Małopolski, w tym również przedstawiciele Rabki-Zdroju, odebrało w Krakowie z rąk marszałka Witolda Kozłowskiego, wicemarszałka Tomasza Urynowicza i radnej Marty Mordarskiej promesy na pomoc finansową dla gospodarki wodno-ściekowej w ramach ?wsparcia inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszeniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii?.
 • Gmina Rabka-Zdrój awansuje w Rankingu Finansowym Samorządu Terytorialnego
  W Rankingu Finansowym Samorządu Terytorialnego w Polsce za 2019 rok Gmina Rabka-Zdrój znalazła się na 207 miejscu pośród 628 gmin miejsko-wiejskich, co w porównaniu z pozycją 400 za rok 2018 jest sporym awansem.
 • Finał robót na ul. Nowy Świat
  Ulica Nowy Świat w Rabce-Zdroju gotowa. Zakończył się właśnie remont tej jednej z najważniejszych ulic w mieście. Wykonawcą inwestycji było na zlecenie Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe ZIBUD Grzegorz Zając z Kamienicy, a łączny koszt robót wyniósł 1 494 000,00 zł.
 • Kolejny etap prac na stadionie
  Każdy kolejny tydzień przynosi postępy w pracach prowadzonych na terenie Stadionu Miejskiego przy ul. Jana Pawła II w Rabce-Zdroju. Budynek klubowy jest już praktycznie gotowy. Ma nową elewację, dach i zupełnie nowy wygląd.
 • Kamery nad Poniczanką
  Na terenie rabczańskiego Parku Zdrojowego wykonany zostanie nowy system monitoringu wizyjnego. Tym razem obejmie on obszar bulwarów nad Poniczanką.
 • Remont Al. Tysiąclecia
  Rozpoczął się remont Al. Tysiąclecia na odcinku od restauracji Zdrojowa do sklepu rybnego. 200-metrowy odcinek zostanie całkowicie przebudowany - powstanie chodnik, miejsca postojowe, a na całej długości pojawi się nowa nawierzchnia.
 • Ruszył nabór wniosków do programu ?Dobry Start?
  1 lipca 2020 r. ruszył nabór wniosków do programu ?Dobry Start?. To 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny 2020/2021.
  Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://www.gov.pl/web/rodzina/dobry-start
  Wzór wniosku o świadczenie Dobry Start do pobrania : https://www.gov.pl/web/rodzina/wzor-wniosku-o-swiadczenie-dobry-start.
 • Rozbudowy sieci gazowej w Sołectwach: Rdzawka, Ponice, Chabówka
  Burmistrz Rabki-Zdroju informuje, że przez cały czas prowadzone są rozmowy z narodowym operatorem, tj. Polską Spółką Gazownictwa sp. z o.o. na temat rozbudowy sieci gazowej w Sołectwach: Rdzawka, Ponice oraz w Chabówce.
 • Program priorytetowy ?Moja woda?
  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie ogłasza nabór wniosków w ramach Programu priorytetowego ?Moja woda?. Program skierowany jest do osób fizycznych będących właścicielami lub współwłaścicielami nieruchomości, na której znajduje się budynek mieszkalny jednorodzinny, z uwzględnieniem domów nowo budowanych z kompletnym systemem orynnowania dachu (uwaga: na dzień składania dokumentów rozliczeniowych wymagane będzie potwierdzenie uzyskania pozwolenia na użytkowanie).
  Regulamin oraz formularz wniosku należy pobrać z:
  https://www.wfos.krakow.pl/nabor-wnioskow-w-ramach-programu-priorytetowego-moja-woda/
  W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o pytania na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
  lub telefonicznie: Joanna Czeluśniak ? 516 280 008
  Malwina Mazurek ? 511 122 940
 • Nieodpłatną pomoc prawna
  Stowarzyszenie Sursum Corda realizuje projekt powierzony przez powiat nowotarski, w ramach którego uzyskać można nieodpłatną pomoc prawną oraz nieodpłatne poradnictwo obywatelskie, w tym nieodpłatne mediacje.
  Oprócz świadczenia indywidualnej, darmowej pomocy - prowadzimy również edukację prawną.
  LINK DO FILMIKU:
  - publikacja na portalu społecznościowym YouTube: https://youtu.be/MAHGmyBCyrA
  - publikacja na tematycznym profilu na Facebooku: www.fb.com/pomocprawna.sursumcorda/videos/268888730859004/?t=51
  Filmy edukacyjne z zakresu: mediacji, praw konsumenckich oraz cyberprzemocy,
  FILM EDUKACYJNY Z ZAKRESU MEDICJI: www.youtube.com/watch?v=nLAL1BWFXac
  FILM EDUKACYJNY Z ZAKRESU PRAW KONSUMENCKICH: www.youtube.com/watch?v=WfJsm1EV6Vk
  FILM EDUKACYJNY Z ZAKRESU CYBERPRZEMOCY: https://www.youtube.com/watch?v=d-ME7clmzIk
  Szczegółowe informacje o zakresie i zasadach korzystania ze wsparcia znajdują się na stronie: https://www.nowotarski.pl/bip/starostwo_powiatowe/dokumenty/nieodplatna-pomoc-prawna-304.html.
 • Zmiana terminu dyżuru pracownika PGNiG
  W związku z urlopem pracownika PGNiG, kolejny dyżur w Urzędzie Miejskim w Rabce-Zdroju odbędzie się w poniedziałek 24 sierpnia 2020r. w godz. 8.00-14.00.