Start Rocznik 2020 (nr 99-110) Nr 106 Kronika Grupy Podhalańskiej GOPR str.23
Kronika Grupy Podhalańskiej GOPR str.23

 

 • NOWA STACJA RATUNKOWA GP GOPR!W dniu 25.07.2020 r. na terenie działania Grupy Podhalańskiej GOPR ruszyła nowa Stacja Ratunkowa, która mieści się w Młodzieżowym Ośrodku Rekolekcyjnym i Schronisku na Śnieżnicy w Beskidzie Wyspowym.
 • TRENING RATOWNICZY - PIENINY
  23.07, w Beskidzie Sądeckim odbył się kolejny trening ratowniczy ratowników GP GOPR.
 • SZKOLENIE W RAMACH KURSU I STOPNIA
  W dniach 17 - 19 lipca 2020, na terenie grupy Podhalańskiej GOPR, odbyło sie? szkolenie w ramach kursu I stopnia dla kandydato?w GP GOPR.
 • MSZA ŚWIĘTA W INTENCJI RATOWNIKÓW
  W niedzielę, 19 lipca 2020 roku, w znajdującej się na Polanie Rusnakowej w Gorcach Kaplicy Matki Boskiej Królowej Gorców, nazywanej także Kaplicą Papieską, odbyła się tradycyjna Msza Święta.
 • NOWE KARETKI DLA GOPR
  Wieloletnim Partnerem Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego jest Pomoc to Moc - społeczna odpowiedzialność PZU. Dzięki wsparciu 17 lipca, w Kluszkowcach, miało miejsce przekazanie do użytku GOPR m.in. trzech nowych karetek górskich oraz uterenowionego busa do transportu ratowników, Nasza Grupa otrzymała natomiast quada wraz z napędem alternatywnym.
 • "WSPIERAM GOPR!"
  Ruszyła akcja ?Wspieram GOPR!?, w którą zaangażowała się marka Salewa, nasz wieloletni Partner.
 • MAPY DLA RATOWNIKÓW GP GOPR!
  ?Compass? Wydawnictwo Turystyczne zostało Partnerem Topograficznym Grupy Podhalańskiej GOPR. Mapy Wydawnictwa Turystycznego Compass od wielu lat są najbardziej popularne wśród turystów, przez co szczególnie istotne jest, abyśmy podczas akcji i wypraw ratunkowych korzystali z tych samych - najbardziej aktualnych - podkładów mapowych.
 • KRONIKA GP GOPR
  20.07 - 26.07.2020 R.
  W tym tygodniu w górach panował duży ruch. Dobre warunki zachęciły do wędrówek po górach. Kolejne dni to okres wzmożonych burz- radzimy precyzyjnie sprawdzać prognozy pogody. W ostatnim czasie ratownicy GP GOPR rozpoczęli także szkolenia (wstrzymane przez COVID) - w czwartek 23.07 na terenie Beskidu Sądeckiego ćwiczono poruszanie ze sprzętem ratowniczym po linach poręczowych. Od soboty 25.07 na Śnieżnicy (Beskid Wyspowy) ruszyła letnia stacja ratunkowa GP GOPR. Dyżury będą pełnione w weekendy.
  13.07 - 19.07.2020 R.
  Wakacje w pełni. Turystów jest sporo, ale szlaki są dostępne bez większych problemów. Warunki do uprawiania turystyki są dobre. Tylko zmienna burzowa pogoda, może pokrzyżować szyki turystom.
  Dla GOPR ostatni tydzień był dość spokojny- zanotowaliśmy kilka akcji w górach. Obyło się bez poważnych zdarzeń.
  6.07 - 12.07.2020 R.
  Kolejny wakacyjny tydzień za nami.
  Interweniowaliśmy kilka razy- na szczęście obyło się bez poważnych urazów. Po fali upadów i gwałtownej pogody w górach warunki i pogoda stabilniejsza. Na Podhalu temperatura zdecydowanie spadła, w górach rano sięga ledwie kilka kresek powyżej zera. Zalecamy zabierać ciepłą odzież i odpowiedni sprzęt turystyczny.
  29.06 - 06.07.2020 R.
  Wakacje. Ładna pogoda, tłumy na szlakach, zakorkowane Podhale- tak najkrócej można opisać ostatni tydzień. Ludzi w górach naprawdę bardzo dużo. Prócz turystów szlaki przemierza bardzo duża ilość rowerzystów. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i uwagi. W górach wystarczy miejsca dla wszystkich.