Start Rocznik 2020 (nr 99-110) Nr 107 Krótko-szybko o sierpniu str.6
Krótko-szybko o sierpniu str.6

 

 • Bardzo dobre wyniki matur
  Wszyscy z niepewnością czekali na wyniki matur, które w tym roku były obciążone odejściem od tradycyjnego sposobu nauczania z powodu epidemii koronawirusa. Zdawalność w Polsce w liceach wyniosła 81,1% natomiast w technikach tylko 62,2%. Na tym tle bardzo dobrze wypadły nasze szkoły.
 • Tablica upamiętniająca ofiary II wojny światowej
  Na cmentarzu Miejscu Pamięci za willą "Tereska" w Rabce-Zdroju odbył się montaż tablicy upamiętniającej żydowskie ofiary z czasów II wojny światowej. Tablica została zamontowana na tylnej ścianie istniejącego pomnika.
 • Odznaka Korona Beskidu Wyspowego
  Forum Gmin Beskidu Wyspowego wspólnie z Centralnym Ośrodkiem Turystyki Górskiej PTTK w celu popularyzacji aktywnej turystyki górskiej po Beskidzie Wyspowym i poznawania jego walorów krajoznawczych, przyrodniczych i kulturowych ustanowiło odznakę Korona Beskidu Wyspowego - "Beskidzkie Wyspy".
 • Ukazał się 50., ostatni numer ?Wieści Rabczańskich?
  Z wielkim bólem został wydrukowany 50-ty numer ?Wieści Rabczańskich?. Wszystko na to wskazuje, że jest to ostatni numer gazety, wydawanej przez prawie 10 lat.
 • "Za Dar Ojca Świętego?
  Wszystkie zespoły działające na terenie gminy Rabka-Zdrój wspólnie nagrały teledysk do piosenki pt. "Za Dar Ojca Świętego". Połączyła ich akcja #barkachallenge i idea uczczenia 100. rocznicy urodzin Papieża-Polaka.
 • Spotkanie z kabaretem Nowaki
  Za nami pierwszy występ w ramach tegorocznych letnich spotkań kabaretowych w Rabce-Zdroju.
 • Jubileusz 100-lecia urodzin
  Uroczystość jubileuszu 100-lecia urodzin obchodził 18 sierpnia Pan Jan Kierzyk mieszkaniec Rabki-Zdroju. Pan Jan Kierzyk urodził się 18 sierpnia 1920 r.
 • Dożynki Gminne w Chabówce
  Chabówka była w tym roku gospodarzem Dożynek Gminy Rabka-Zdrój, które w związku z pandemią miały okrojony charakter. Święto plonów odbyło się w niedzielę, 30 sierpnia, a rozpoczęła je msza święta dziękczynna za zabiory i za rolników, którą w kościele parafialnym św. Brata Alberta w Chabówce odprawił proboszcz ks. Paweł Skowron.