Start Rocznik 2020 (nr 99-110) Nr 107 Kurenda - Informator samorządowy str.9
Kurenda - Informator samorządowy str.9

 • Pieniądze dla uzdrowisk
  Blisko 7,7 mln złotych trafi do małopolskich gmin uzdrowiskowych z budżetu państwa. Zgodnie z ustawą o lecznictwie uzdrowiskowym, uzdrowiskach i obszarach ochrony uzdrowiskowej oraz gminach uzdrowiskowych ? gminy uzdrowiskowe oraz te posiadające status obszaru ochrony uzdrowiskowej realizują także zadania związane z zachowaniem funkcji leczniczych uzdrowiska.
 • Strefy rekreacji prawie gotowe
  Prace na terenie strefy rekreacji w Ponicach, wykonywane przez krakowskie Przedsiębiorstwo Robót Instalacyjnych i Budowlanych HALUX, dobiegły praktycznie końca.
  Także w Chabówce dobiega końca rozbudowa strefy wypoczynku, rekreacji i zabawy.
 • Raport z e-ankiety ?Strategii elektromobilności dla Gminy Rabka-Zdrój?
  W związku z pracami nad ?Strategią elektromobilności dla Gminy Rabka-Zdrój? na lata 2020-2035 przeprowadzona została ankieta elektroniczna. Ankieta obejmowała 21 pytań (z metryczką i polem na uwagi włącznie).
 • Nabór wniosków o wsparcie dla rolników poszkodowanych przez COVID-19 i ubiegłoroczną suszę
  Od 13 sierpnia rolnicy, których gospodarstwa zagrożone są utratą płynności finansowej w związku z ograniczeniami spowodowanymi przez epidemię COVID-19 i którzy jednocześnie nie otrzymali tzw. pomocy suszowej za 2019 r., mogą ubiegać się o wparcie finansowe.
  Wszelkie pytania dotyczące naboru można kierować do biur powiatowych Agencji lub na adres mailowy Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
 • Poprzyj inicjatywę miasta partnerskiego
  Drogie Miasta Partnerskie!
  W imieniu Józsefa Csányi, burmistrza Kiskunfélegyházy, zwracam się z prośbą o poparcie poniższej inicjatywy obywatelskiej.
  Ze względu na swoje geopolityczne zasoby, regiony stanowią szczególnie ważną wartość dla Węgier.
  7 maja 2019 roku Komisja Europejska zarejestrowała inicjatywę obywatelską "Polityka spójności na rzecz równości regionów i zrównoważonego rozwoju kultur regionalnych".
  Podpisy można składać do 7 listopada 2020 r. pod poniższym linkiem:
  https://eci.ec.europa.eu/010/public/#/initiative Prosimy o poparcie tej inicjatywy głosem on-line!
 • Remont drogi na Traczykówce
  W przebudowie jest odcinek o długości prawie 350 metrów. Inwestycja polega na przebudowie jezdni, poboczy, budowie chodników, przebudowie skrzyżowań, zjazdów publicznych, zjazdów indywidualnych, budowie kanalizacji deszczowej, przebudowie rowów przydrożnych i montażu urządzeń bezpieczeństwa ruchu.
 • Aleja prawie gotowa
  Dobiegają końca prace przy przebudowie Al. Tysiąclecia w Rabce-Zdroju. Na odcinku ok. 200 metrów, od kawiarni Zdrojowa do skrętu koło sklepu rybnego, położona została nowa nawierzchnia, a wzdłuż ulicy wybudowano nowy chodnik i miejsca postojowe.
 • Nie truj siebie i sąsiadów. Zrezygnuj z ?kopciucha?
  Ostatnie tygodnie lata są dobrym momentem, by przygotować się do kolejnego sezonu grzewczego. To wyzwanie dla wielu gospodarstw domowych ? znaczna część z nich nadal korzysta z nieekologicznych i nieefektywnych kotłów węglowych, czyli tzw. ?kopciuchów?. Co gorsza, nierzadko w tego typu urządzeniach spalane są również odpady.
 • Bezpłatne wizyty domowe dla seniorów
  Fundacja Zdrowy Duch z Rabki-Zdroju zaprasza na program wizyt domowych pt: ? Zdrowy Senior wizyty domowe?. W jego ramach fundacja prowadzi wizyty domowe u seniorów realizowane przez opiekuna medycznego, fizjoterapeutę, pielęgniarkę oraz technika "złota rączka". Każdy senior może skorzystać z dwóch nieodpłatnych wizyt w terminie od 1 września do 1 grudnia.
  Telefon: 796 174 252.
 • Gmina Rabka-Zdrój przystąpiła do opracowania planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe
  Burmistrz Rabki-Zdroju, działając na podstawie ustawy Prawo Energetyczne (t.j. Dz.U. 2019 poz. 1435 z późn. zm.) zawiadamia, że Gmina Rabka-Zdrój przystąpiła do opracowania:
  Projektu założeń do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe dla Gminy Rabka-Zdrój. Zakres ?Projektu założeń do planu zaopatrzenia w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe dla Gminy Rabka-Zdrój? jest zgodny z ustawą Prawo Energetyczne (t.j. Dz.U. 2019 poz. 1435 z późn. zm.) oraz ustawą o udostępnieniu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (Dz.U. 2018 poz. 2081 z późn. zm.).
  Pełna treść dokumentu dostępna jest pod adresem: https://www.niskaemisja.pl/link/zpzcrabkazdroj
  Formularz uwag do projektów dokumentu:
  - w formacie doc lub pdf:
  https://www.niskaemisja.pl/link/formularzdoc
  https://www.niskaemisja.pl/link/formularzpdf
  Wypełniony formularz należy złożyć:
  - osobiście w Urzędzie Miejskim w Rabce-Zdrój;
  - za pośrednictwem poczty na adres:
  Urząd Miejski w Rabce-Zdroju, ul. Parkowa 2, 34?700 Rabka-Zdrój;
  - elektronicznie poprzez przesłanie skanu na adres e?mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
  w terminie do 18.09.2020 roku.