Start Rocznik 2020 (nr 99-110) Nr 107 Pamiętnik Kulturalny str.15
Pamiętnik Kulturalny str.15

 • Rozrywkowo-kulturalny weekend
  W sobotę, 1 sierpnia Fundacja Skrzydła Wiary zorganizowała imprezę plenerową przy Domu Solanki w rabczańskim Parku Zdrojowym. W programie wydarzenia znalazły się pokazy iluzjonistyczne Close-Up oraz Stand Up oraz koncert Adam Jarzmik Quintet. Równocześnie w willi ?Józef? przy ul. Orkana otwarto wystawę malarstwa Stanisława Świątkowskiego, którą można było oglądać do 31 sierpnia.
 • Adam wśród najlepszych
  Muzykant Adam Czyszczoń ze Rdzawki zdobył I miejsce i nagrodę pieniężną w kwocie 600 zł za grę na piszczałce jednootworowej, trzyotworowej, dudach podhalańskich i złóbcokach na Festiwalu Folkloru Górali Polskich 2020.
 • "Podhale w świetle reflektorów"
  Stowarzyszenie Przyjaciół "Rabcia" zrealizowało film będący przewodnikiem po wystawie pt. "Podhale w świetle reflektorów", która uświetniła obchody 70-lecia rabczańskiego teatru. Jest to wystawa scenografii teatralnych "Rabcia" mających swoje korzenie w folklorze podhalańskim.
 • "Śląsk" w Amfiteatrze
  14 sierpnia przed rabczańską publicznością wystąpił Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny.
 • Dla Polski, Matki Boskiej i dla Rabki
  W ramach II Festiwalu Sztuki Wokalnej im. Anny Kościelniak, 15 sierpnia w kościele św. Teresy w Rabce-Zdroju odbył się koncert wokalno-instrumentalny "Jubilate deo, laudate mariam", podczas którego zaprezentowano najpiękniejsze i najbardziej znane arie i pieśni sakralne w wykonaniu wykładowców i studentów Akademii Muzycznej w Katowicach.