Start Rocznik 2020 (nr 99-110) Nr 107 Książki dla najmłodszych str.18
Książki dla najmłodszych str.18

Zupełnie nowe wydawnictwo i pierwsza książka, o której już od momentu wyjścia z drukarń bardzo dużo mówiło się w mediach. Założeniem wydawcy było to, aby tworzyć ekologicznie i pięknie, a zatem książka jest dopracowana pod każdym względem. Certyfikowany papier, najlepszej jakości oprawa i klasyczne, utrzymane w stylu retro, ilustracje, uzupełnione uroczym rysunkiem wewnątrz okładki, na wzór mapy Stumilowego Lasu Kubusia Puchatka, składają się na publikację niezwykłą. Myśl przewodnia wydawnictwa Pactwa brzmi: Zachwyć się i... poznaj literaturę jeszcze piękniejszą, a więc i tekst jest znakomicie dopracowany - głęboki, ale klarowny i trafiający w sedno, bez zbędnych ozdobników i nic niewnoszących rozwinięć.

Pani Anna Świątek stworzyła cudną bohaterkę, jaką jest mała dziewczynka, która nie boi się marzyć, i nie boi się zadawać trudnych pytań oraz uczyć na własnych błędach. Na owe pytania bardzo mądrze i często nie wprost (tak, jak to miał w zwyczaju Piaskowy Wilk) odpowiada Dziadek, a pomysłów do eksperymentowania i popełniania błędów dostarcza Bato, chłopiec mieszkający po sąsiedzku.Bardzo lubię książkę Piaskowy Wilk, Asy Lind, a powieść Tututu zdaje mi się rodzimą odpowiedzią na tę właśnie szwedzką historię. I nie ma w tym nic złego, bo oby jak najwięcej takich ciepłych, filozofujących i mądrych opowiadań dla małych czytelników.

Księgarnia-kawiarnia MIĘDZY SŁOWAMI to dla wielu miejsce kultowe.  Do niedawna mieściło się przy ul. Podhalańskiej.  Dzisiaj zaprasza do swojej nowej siedziby przy ul. Wąskiej 1