Start Rocznik 2020 (nr 99-110) Nr 109 Krótko-szybko o październiku str.5
Krótko-szybko o październiku str.5

 

 • Strajk Kobiet w Rabce-Zdroju.
  Pokażmy, że nie zgadzamy się z tym co dzieje się w naszym kraju - pod tym hasłem w Parku Zdrojowym w Rabce-Zdroju odbył się protest zorganizowany przez młodych ludzi, związany z ogólnopolskim Strajkiem Kobiet.
 • Jubileusz 25-lecia szkoły
  1 października, w dniu święta patrona, Szkoła Św. Tereski dla Dzieci Niewidomych w Rabce-Zdroju obchodziła jubileusz 25-lecia działalności. Świętowanie rozpoczęła uroczysta koncelebrowana Msza Święta w kaplicy św. Franciszka pod przewodnictwem księdza arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego wraz z kapłanami: proboszczem parafii św. Teresy ks. Dariuszem Paculą, proboszczem parafii św. Marii Magdaleny ks. Pawłem Duźniakiem oraz księdzem kapelanem prałatem Józefem Kapcią.
 • Rocznica ocalenia kościółka św.Krzyża
  W niedzielę w kościółku św. Krzyża w Chabówce odbyła się uroczysta msza święta z okazji 26. rocznicy uratowania świątyni od całkowitego spalenia w pożarze, który wybuchł 2 października 1994 roku.
 • Pomnik prof. Jana Rudnika
  W Parku Zdrojowym w Rabce-Zdroju stanął pomnik z popiersiem prof. Jana Rudnika, wybitnego lekarza i wieloletniego dyrektora Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Rabce-Zdroju, przyjaciela dzieci i młodzieży.
 • Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
  Szanowni Państwo Dyrektorzy Szkół i Przedszkoli, Nauczyciele, Wychowawcy, Pracownicy Oświaty Gminy Rabka-Zdrój. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składam Państwu najserdeczniejsze życzenia zdrowia, wytrwałości, satysfakcji z codziennej pracy, a także radości z możliwości troszczenia się o rozwój młodego człowieka.
 • IV Rajd im. Juliana Kawalca
  Za nami IV Rajd im. Juliana Kawalca, organizowany przez Stowarzyszenie Rabczański Uniwersytet Trzeciego Wieku. Około dwudziestu osób, w większości słuchaczy uniwersytetu ruszyło na wędrówkę z Parku Zdrojowego w Rabce-Zdroju na Krzywoń.
 • Ślubowanie pierwszoklasistów
  Uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 1 w Rabce-Zdroju złożyli uroczyste ślubowanie. Jest to klasa sportowa, o poszerzonym programie wychowania fizycznego.
 • Dawnej Rabki Czar działa!
  Dawnej Rabki Czar to już nie tylko czerwcowa impreza w stylu retro. Tego lata powstało Stowarzyszenie Dawnej Rabki Czar.