Start Nr 112 Kronika Grupy Podhalańskiej GOPR str.20
Kronika Grupy Podhalańskiej GOPR str.20

 • PODSUMOWANIE ROKU 2020
  Wraz z planami na nowy - 2021 rok - nie możemy za-pomnieć o podsumowaniu tego, który już minął. Jednego jesteśmy pewni - rok 2020 zapamiętamy na długo. Mimo koronawirusa, licznych obostrzeń realizowaliśmy Nasze ratownicze zadania.
 • NOWY PUNKT RATOWNICZY!
  Od początku stycznia 2021 nasza Grupa uruchomiła kolejny punkt ratowniczy, który zlokalizowany został w Pcimiu nieopodal Myślenic. Punkt został wyposażony w specjalistyczny sprzęt ratowniczy, w tym nowy pojazd czterokołowy wraz z przyczepką i noszami ratowniczymi.
 • STACJA RATUNKOWA NA TURBACZU
  W 2020 roku dzięki przychylności władz województwa małopolskiego wyremontowaliśmy stary budynek gospodarczy zlokalizowany tuż obok Schronisko Górskie PTTK na Turbaczu, który zaadoptowaliśmy na potrzeby górskiej stacji ratunkowej. Dzięki temu skróci się czas wyjazdu do wypadku, a ratownicy będą pełnili służbę w bardziej komfortowych warunkach.
 • SZKOLENIE LAWINOWE PSÓW RATOWNICZYCH!
  W dniach 22-24.01 na Turbaczu odbyło się pierwsze szkolenie w ramach projektu pn.: ?Człowiek/ Kolega/Ratownik - kompetencje służby górskiej 2.0?. Szkolenie miało na celu przygotowanie psów do pracy w warunkach zimowych/lawinowych.
 • UMOWA PODPISANA!!
  27.01.2021 r. w siedzibie Związku Euroregionu Tatry w Nowym Targu Dyrektor biura - P. Michał Stawarski, Naczelnik Grupy Podhalańskiej GOPR ? Marek Ciaś, Zastępca Naczelnika Grupy Podhalańskiej GOPR ? Rafał Chrustek wspólnie podpisali umowę o dofinansowanie mikroprojektu w ramach projektu parasolowego pt.: "Wspólne kształcenie zawodowe na pograniczu polsko słowackim" Programu Interreg V-A Polska Słowacja 2014 - 2020.
 • PROJEKT ?MAŁOPOLSKA TARCZA ANTYKRYZYSOWA ? PAKIET MEDYCZNY II W ZAKRESIE BEZPIECZEŃSTWA?
  Grupa Regionalna Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego - Grupa Podhalańska wraz z Województwem Małopolskim i innymi Partnerami realizuje projekt Małopolska Tarcza Antykryzysowa ? Pakiet Medyczny II w zakresie bezpieczeństwa.
  Projekt finansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego.