Start Nr 113 Spacery po Rabce str.11
Spacery po Rabce str.11

Urząd Miejski wydał broszurę przedstawiającą dokonania w 2020 roku. Przeglądnąłem ją i przyznam, że mam mieszane uczucia. Wydawnictwo otwiera informacja o projektach związanych z turystyką rowerową - Rabka-Zdrój stawia na aktywny wypoczynek i rozwój tras rowerowych w Gminie, potem mamy zdjęcia wydarzeń, które odbyły się w Rabce w 2020 roku i dopiero po nich słowo od burmistrza - dwa krótkie akapity. Pierwszy to odwołanie do wieloletnich zaległości, zastanych nierozwiązywalnych problemów oraz opóźnień organizacyjnych i inwestycyjnych. Drugi akapit to krótkie podziękowanie dla firmy Blachotrapez, bez inforamcji  za co. A jednak takie podsumowanie może być jednocześnie przyczynkiem do spojrzenia w przyszłość.

Poitr Kolecki: Kogo miał pan na myśli pisząc ...rozsądna gospodarka zastaną ?biedą" jest miarą odpowiedzialności za publiczne pieniądze. Mają one służyć całemu społeczeństwu, a nie jedynie wąskiej grupie osób?

Leszek Świder: Proszę pojechać na spotkanie choćby do Zarytego i tam się pan dowie, że mieszkańców park w ogóle nie interesuje, bo nie mają drogi na osiedlu. Jest spora część rabczan, których oczekiwania są inne niż inwestycje w centrum Rabki.

...