Start Nr 113 Pamiętnik Kulturalny str.16
Pamiętnik Kulturalny str.16

 

 • "Mała książka - wielki człowiek"
  Szanowni Rodzice i Przedszkolaki!!
  Biblioteka Publiczna w Rabce-Zdroju zaprasza serdecznie do wzięcia udziału w projekcie dla dzieci w wieku przedszkolnym realizowanym w ramach ogólnopolskiej kampanii "Mała książka - wielki człowiek" we współpracy z bibliotekami publicznymi.
 • Kolędowanie on-line
  W Święto Ofiarowania Pańskiego, które kończy tradycyjny okres kolędowania, w kościele św. Teresy co roku odbywało się Rabczańskie Kolędowanie "Hej kolęda, kolęda..."
 • "W stronę Edenu"
  W Teatrze Lalek "Rabcio" w Rabce-Zdroju można oglądać wystawę prac malarskich Anny Tylki. Wystawa pt. "W stronę Edenu" prezentująca obrazy rabczanki czynna będzie do końca kwietnia i zwiedzać ją można w godzinach pracy teatru. Wstęp wolny.
 • "Serduszkowy wiersz" rozstrzygnięty
  W dniu 15 lutego 2021r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rabce-Zdroju odbyło się rozstrzygnięcie XXXVIII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego ?Serduszkowy wiersz?. Konkurs odbywał się w 2. kategoriach wiekowych: do 15 lat i II kategoria powyżej 15 lat. Na konkurs wpłynęło 70 wierszy: 20 w kategorii do 15 lat i 50 w kategorii powyżej lat 15. Jurorem tegorocznej edycji konkursu był Artur Ilgner, literat, publicysta, scenarzysta, dramaturg, reżyser. Uroczyste wręczenie nagród uświetnił swoją obecnością Burmistrz Leszek Świder.