Start Nr 113 Rabka Trails - górskie ścieżki rowerowe enduro i e-mtb str.18
Rabka Trails - górskie ścieżki rowerowe enduro i e-mtb str.18

Podczas obrad komisji problemowej Rady Miejskiej w dniu 8 lutego br., przedstawiciele lokalnej społeczności rowerowej, a jednocześnie zawodnicy najlepszej aktualnie w Polsce, wywodzącej się z Rabki, drużyny rowerowego Enduro ? Eskimoo Racing, zgłosili po raz kolejny projekt budowy górskich ścieżek rowerowych Enduro i e-mtb na terenie naszej gminy. Pomysł wydaje się możliwy do zrealizowania i daje Rabce szansę, aby w przyszłości stałą się rowerową stolicą kolarstwa górskiego (MTB).

O projekcie rozmawiam z jego inicjatorami - Iwoną Czyszczoń ? Absolwentką AWF Kraków, zawodniczką rowerowego Enduro, Wicemistrzynią Polski i II Wicemistrzynią Polski w tej dyscyplinie i Pawłem Reczkiem, jednym z najbardziej utytułowanych zawodników trialu rowerowego na świecie, zdobywcą m.in. Wicemistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy oraz dziesięciokrotnie Mistrzostwa Polski, który jako zawodnik Enduro przez ostatnie dwa sezony wygrywał klasyfikację generalną - w 2018 r. w kategorii Elita, a od 2019 r. w kategorii Masters. 
Iwona i Paweł prowadzą sklep rowerowy Hi-Sport oraz Fundację Eskimoo, która w swoim statucie ma m.in. propagowanie sportu i aktywności wśród dzieci i młodzieży oraz działania na rzecz budowy infra-struktury sportowej. Od wielu lat angażują się w rozwój kolarstwa w naszej gminie. W 2019 roku zorga-nizowali w Rabce jedną z edycji Pucharu Polski w rowerowym Enduro, była to pierwsza tego typu dwu-dniowa impreza, połączona z zawodami dla dzieci i koncertem. Liczba uczestników, osób z nimi powią-zanych, zaangażowanie lokalnej społeczności (nie tylko rowerowej) oraz mnóstwo pozytywnych opinii w trakcie i po imprezie, pokazały, jak duży potencjał drzemie w Rabce, jeśli chodzi o rozwój Enduro MTB.