Start Nr 114 Kurenda - koronawirus str.2
Kurenda - koronawirus str.2

 

 • Komunikat w sprawie organizacji bezpośredniej obsługi interesantów w Urzędzie Miejskim
  W związku Komunikatem Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego nt. organizacji pracy urzędów administracji publicznej oraz na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19.03 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 512 z późn. zm.), URZĄD MIEJSKI w RABCE-ZDROJU PROWADZI OGRANICZONĄ BEZPOŚREDNIĄ OBSŁUGĘ KLIENTÓW w trybie wprowadzonych obostrzeń Rozp. RM. Dopuszczalna liczba interesantów przebywających w tym samym czasie w pomieszczeniu Biura Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju wynosi max. 2 osoby zgodnie z zasadą: Dystans-Dezynfekcja-Maseczka
 • Nowe zasady bezpieczeństwa
  Wprowadzone 27 marca nowe zasady bezpieczeństwa. obowiązywać będą do 18 kwietnia. Pamiętaj, tylko solidarność i wzajemna odpowiedzialność pozwolą nam pokonać COVID-19. Dlatego ogranicz do minimum kontakty społeczne - jeśli możesz, pracuj zdalnie.
 • Szczepienia i społeczna dyscyplina najskuteczniejszą bronią walki z COVID-19
  Pokonanie COVID-19 jest możliwe tylko poprzez przerwanie transmisji wirusa z człowieka na człowieka. Szczepionka daje nam taką możliwość! Więcej informacji na temat szczepień i dzienne raporty z danymi znajdziesz na www.gov.pl/szczepimysie.
 • Ankieta dla osób zainteresowanych szczepieniem przeciw COVID-19
  Szpital Miejski w Rabce-Zdroju zwraca się z prośbą do osób zainteresowanych szczepieniem przeciwko COVID-19 szczepionkami Astra Zeneca i Pfizer o wypełnienie ankiety. Wypełnienie ankiety nie jest równoznaczne z zapisaniem się na szczepienie, jest to dla nas informacja o chęci zaszczepienia się. Ankiety online : forms.gle/a4tM22jMZ22XSH5U7
  Kontakt telefoniczny: 512-283-247 (pn.- pt. w godz. 08.00 - 14.00)
 • 11 marca uzdrowiska wznowiły działalność
  Pacjenci, którzy czekają na leczenie uzdrowiskowe, będą mogli rozpocząć je na podstawie skierowania potwierdzonego przez oddział wojewódzki NFZ.
  O terminie rozpoczęcia leczenia pacjenci zostaną powiadomieni listownie lub telefonicznie. Warunkiem rozpoczęcia leczenia jest: negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2, albo zaszczepienie pacjenta przeciwko COVID-19 (dwie dawki). Każdy pacjent, który wybiera się do sanatorium, przed wyjazdem na leczenie powinien skontaktować się z uzdrowiskiem i podać swój aktualny numer telefonu.
 • Wystartowała kampania społeczna #MaskujSię
  NFZ w kampanii społecznej #MaskujSię w specjalnym spocie filmowym apeluje: Bądź odpowiedzialny. Chroń siebie i swoich bliskich przed koronawirusem. Spot emitowany jest w stacjach telewizyjnych oraz na stronie www.youtube.com/watch?v=Fn6yfjJOB4k
 • Tarcza Antykryzysowa 8.0 ? szersze wsparcie dla przedsiębiorców
  Przedsiębiorcy z kilkudziesięciu branż mogą otrzymać zwolnienie z opłacania składek za luty 2021 roku. Będą też mogli skorzystać ze świadczenia postojowego maksymalnie trzykrotnie. Najnowsze zmiany wynikają z rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wsparcia przedsiębiorców poszkodowanych wskutek pandemii COVID-19.
 • Wsparcie przedsiębiorstw w czasie pandemii
  Z inicjatywy Zarządu Województwa Małopolskiego, Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości przy udziale Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie opracowało ?Vademecum na czas pandemii - dla przedsiębiorców i pracowników małopolskich firm, znajdujących się w trudnej sytuacji ekonomicznej - w związku z COVID-19?.
 • Vademecum na czas pandemii (.pdf, 783 MB)
  www.mcp.malopolska.pl/media/userfiles/Vademecum_4_marca/Vademecum_na_czas_pandemii.pdf
 • Próba wyłudzania danych osobowych
  Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Nowym Targu informuje, że Państwowa Inspekcja Sanitarna przeprowadza wywiady epidemiologiczne z obywatelami w celu prowadzenia działań przeciwepidemicznych. Sytuacje, w których anonimowe osoby dzwonią do obywateli i proszą o podanie danych osobowych w celu np.: umówienia osoby na test, są próbą wyłudzenia tych danych. PPIS w Nowym Targu ostrzega, że osobom anonimowym, które proszą o podanie danych osobowych, a nie o ich potwierdzenie, nie należy takich informacji udzielać.