Start Nr 114 Krótko-szybko o marcu str.5
Krótko-szybko o marcu str.5

 

 • Nowe zarządy w OSP
  Na terenie gminy Rabka-Zdrój odbywają się walne zebrania sprawozdawczo-wyborcze OSP. Spot-kania, z uwagi na pandemię, odbywają się zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami i nie biorą w nich udziału zaproszeni goście.
 • Euroregion "Tatry" zaprasza do udziału w konkursach
  Konkurs fotograficzny
  Euroregion "Tatry" w Nowym Targu oraz Združenie Euroregion Tatry w Kieżmarku zaprasza do udziału w internetowym konkursie fotograficznym pt. "Bogactwo kultur pogranicza polsko-słowackiego".
  Konkurs plastyczny Euroregion Tatry oczami dzieci
  Euroregion Tatry zaprasza dzieci i młodzież szkolną do udziału w konkursie plastycznym pt. "Euroregion Tatry oczami dzieci".
 • "Święty Jan Paweł II na ścieżkach Gorców"
  Gorczański Oddział Zw. Podhalan w Rabce-Zdroju oraz Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Marii Magdaleny zapraszają do udziału w konkursie plastycznym "Święty Jan Paweł II na ścieżkach Gorców". Celem konkursu organizowanego w dwóch kategoriach wiekowych: do lat 10 oraz od 11 do 18 lat. Jest jest uczczenie 100-lecia urodzin Świętego Jana Pawła II, który związany był w sposób bezpośredni z Rabką-Zdrój, do której przyjeżdżał jako ksiądz, biskup, kardynał, a później jako papież Jan Paweł II bywał w okolicy Rabki-Zdroju w Gorcach.
 • Salon Rowerowy Kross/Giant - miejsce przyjazne rowerzystom
  Salon Rowerowy Kross/Giant otrzymał certyfikat Miejsca Przyjaznego Rowerzystom (MPR). Certyfikat został przyznany, ze względu na dogodne położenie, na trasie do Velo Czorsztyn oraz Velo Tatry, a także przy powstającym Szlaku Rowerowym Velo Raba.
 • Strażacy w akcji
  W minioną sobotę strażacy z jednostek OSP z terenu gminy Rabka-Zdrój przeprowadzili akcję dekontaminacji miejsc i przestrzeni publicznej, oczyszczając je m.in. z wirusów. W Rabce-Zdroju druhowie zdezynfekowali m.in. ławki, przystanki autobusowe, dworzec kolejowy oraz miejsca użyteczności publicznej.
 • Ostatnia sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej
  Po raz ostatni zebrała się obecna Młodzieżowa Rada Miejska w Rabce-Zdroju. W kwietniu upływa jej kadencja. Spotkanie w Urzędzie Miejskim było okazją do podziękowań dla osób, które pomogły w działalności MRM.
 • Ogólnopolski Dzień Sołtysa
  Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Sołtysa, przypadającego 11 marca, Burmistrz Rabki-Zdroju Leszek Świder zaprosił sołtysów gminy na uroczyste spotkanie, które odbyło się 16 marca br. w Urzędzie Miejskim.
 • "I love Rabka-Zdrój?
  W Rabce-Zdroju na Deptaku Zdrojowym stanął napis "I love Rabka-Zdrój", przy którym turyści mogą sobie robić pamiątkowe zdjęcia z pobytu w naszym mieście.
 • Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich
  Piętnaście tysięcy złotych - tyle wynoszą nagrody główne w ogólnopolskich konkursach przygotowanych podczas wyjątkowego święta - Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich "Polska Od Kuchni".
 • Doradztwo Rolnicze
  Pracownicy Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Nowym Targu świadczą pomoc doradczą mieszkańcom obszarów wiejskich na terenie powiatów nowotarskiego i tatrzańskiego.
  Dyżur w gminie Rabka-Zdrój pełni doradca: Anna Lubońska, tel. 516 374 274 w każdy piątek w godz. 9.00-14.00 w przyziemiu budynku Urzędu Miejskiego - wejście naprzeciwko Straży Miejskiej.
 • Przedświąteczne sprzątanie ulic
  Na zlecenie Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju Zakłady Komunalne i firma Kośmider sprzątają główne ciągi piesze i drogowe na terenie miasta.