Start Nr 114 Pamiętnik Kulturalny str.15
Pamiętnik Kulturalny str.15

 

 • Konkurs Palm Wielkanocnych odwołany
  W związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją pandemiczną w naszym kraju niestety również w tym roku Konkurs Palm Wielkanocnych organizowany przez Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce-Zdroju, nie odbył się. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda nam się powrócić do ponad 60 letniej tradycji konkursu w niezmienionej formule.
 • 44. Karpacki Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych
  44 Karpacki Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych z uwagi na obostrzenia i rygory sanitarne związane z pandemią przebiegał będzie w formie on-line, wyłącznie na podstawie nadesłanego materiału filmowego z nagranym programem.
 • ?Księga babiogórskich opowieści?
  W rabczańskich księgarniach dostępna już jest "Księga babiogórskich opowieści" - najnowsza książka autorstwa rabczanki, dr Katarzyny Ceklarz. Jest to publikacja dedykowana dzieciom, powstała w ramach projektu "Etnograficzna edukacja dla najmłodszych", wpisującego się w idee edukacji regionalnej. Składa się z 28 opowiadań opartych na wybranych wątkach etnograficznych, zaczerpniętych przez autorkę z etnograficznych badań terenowych i archiwalnych.
 • Projekt: "Kulturowe warsztaty i wydarzenia integracyjne na terenie Gminy Rabka-Zdrój"
  Zajęcia będą odbywają się w marcu i kwietniu w Rabce-Zdroju oraz w Sołectwach Chabówka, Ponice i Rdzawka. Zadanie "Kulturowe warsztaty i wydarzenia integracyjne na terenie Gminy Rabka-Zdrój" zakłada organizację warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych przez Koła Gospodyń Wiejskich Chabówce, Ponicach i Rdzawce, Zespoły regionalne: SMKL, Związek Podhalan, Stow. na Rzecz Rozwoju Wsi Rdzawka, Ponic..e do kłębka, Stowarzyszenie Przyjaciół Rabcia.
 • Zazi - "Cztery żywioły"
  - Pomysł nad utworem motywacyjnym powstał już ponad rok temu. Pomyślałem wtedy, że fajnie by było ukazać swoje miasto w dobrym świetle, gdy tylu jest tutaj ludzi z pasjami, którzy robią coś ze sobą - opowiada Łukasz Zazula.
  https://youtu.be/HQK8v4kGm5Y
 • Konkurs literacko-filmowy
  Stowarzyszenie Przyjaciół Rabcia, Teatr Lalek Rabcio oraz Urząd Miejski w Rabce-Zdroju serdecznie zaprasza uczniów szkół podstawowych z gminy i miasta Rabka-Zdrój do udziału w konkursie literacko-filmowym "W poszukiwaniu zaginionej opowieści".
 • 36. BAJDUREK
  Małopolskie Centrum Kultury Sokół serdecznie zaprasza do udziału w 36. Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK 2021, którego finał odbędzie się w Nowym Sączu w dniach 15-17. 06. Ze względu na aktualną sytuację epidemiczną, do tegorocznej edycji kwalifikacja odbywa się na podstawie nagrań.
 • "MUR,ALE HISTORIA WOJSKA POLSKIEGO"
  Mural w twojej okolicy może opowiadać o bohaterstwie, sile i odwadze naszych żołnierzy, dawniej i dziś. Ministerstwo Obrony Narodowej w 22 rocznicę wejścia Polski do NATO ogłosiło konkurs dotacyjny dla organizacji pozarządowych pod hasłem "MUR,ALE HISTORIA WOJSKA POLSKIEGO". Dzięki konkursowi można otrzymać dofinansowanie na działania patriotyczno-edukacyjne i mural. Na realizację zadań MON zaplanowało w sumie 1.500.000 zł.
 • Przewodnik poetycki
  "Z fujarką przez Gorce. Z poezją w drogę" - to najnowsza publikacja rabczanina doktora Józefa Gawła. To poetycki przewodnich po Gorcach, zadedykowany piewcom gorczańskiej krainy - poetom, pisarzom, wybitnym postaciom, które umiłowały ten zakątek polskich gór, ofiarowując mu swoją twórczość.
 • "Góralskie śpiywanie"
  W konkursie mogą wziąć udział grupy śpiewacze, śpiewacy soliści oraz mistrzowie z uczniami z terenu Powiatu Nowotarskiego. Do konkursu mogą przystąpić osoby, które ukończyły 18 lat za wyjątkiem kategorii mistrza i ucznia.