Start Rocznik 2021 (nr 111-122) nr 115 Krótko-szybko o kwietniu str.5
Krótko-szybko o kwietniu str.5 PDF Drukuj Email

 • Odnowiona sala gimnastyczna
  Dobiegł remont sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej im. Antoniny Zachary-Wnękowej w Ponicach. Dawna sala zamieniła się w supernowoczesną i wielofunkcyjną Strefę Ruchu i Tańca, wyposażoną w multimedia, lustra naścienne i efektowne oświetlenie.
 • Górale adorują i pamiętają
  W Wielki Piątek Górale z Gorczańskiego Oddziału Związku Podhalan wzięli udział w adoracji Grobu Pańskiego w kościele św. Marii Magdaleny w Rabce-Zdroju.
 • "Święcone" u Podhalan
  Członkowie i sympatycy Gorczańskiego Oddziału Związku Podhalan w Rabce-Zdroju spotkali się w niedzielę 25 kwietnia w kościele pw. Marii Magdaleny na dorocznym "święconym".
 • Radarowe wyświetlacze prędkości
  W ramach porozumienia między Gminą Rabka-Zdrój a Powiatem Nowotarskim, na terenie miasta staną dwa radarowe wyświetlacze prędkości.
 • Harcówka otwarta
  Burmistrz Leszek Świder, zastępca Małgorzata Gromala oraz przewodniczący Rady Miejskiej Michał Skowron złożyli wizytę w Harcówce, która mieści się w zabytkowej willi Antonina na terenie Parku Miejskiego przy ul. Nowy Świat.
 • Rekrutacja do Szkoły i Przedszkola im. Św. Tereski
  Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących im. św. Tereski w Rabce-Zdroju ogłasza nabór uczniów z niepełnosprawnością sprzężoną tj. niewidomych lub słabowidzących z niepełno-sprawnością intelektualną i dzieci do przedszkola specjalnego. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą na stronie: www.laski.edu.pl/pl/osrodek-w-rabce.
 • Odwodnienie ul. Sądeckiej
  Rada Miejska wyraziła zgodę na podpisanie przez Burmistrza umowy z Powiatem Nowotarskim w sprawie przebudowy drogi powiatowej Skawa - Naprawa na terenie Rabki-Zdroju.
 • Pamięci ofiar Katynia i Smoleńska
  W Rabce-Zdroju odbyły się kameralne uroczystości upamiętniające rocznicę Zbrodni Katyńskiej i katastrofy w Smoleńsku, zorganizowane przez lokalne Gniazdo Integracji Lokalnej.
 • Fontanny już czynne
  Ciepłe dni i wiosenna pogoda pozwoliły na uruchomienie popularnej atrakcji ? fontanny ze słoniami na Deptaku Zdrojowym. Fontanna pięknie prezentuje się wieczorem, gdy uruchamiane są efekty świetlne. Także dwie fontanny w Parku Zdrojowym - "Trzy Róże" i "Nerka" - przyciągają i czarują wodotryskami.
 • Wiosenne sprzątanie
  Przyszła wiosna i odkryła duże ilości śmieci na terenie gminy. W związku z pandemią nie można było zorganizować dużej akcji, ale mieszkańcom zaproponowano, aby posprzątali swoją najbliższą okolicę. Dla chętnych przygotowano worki i rękawiczki. Akcja odbyła się w sobotę 24 kwietnia.
 • Komputery dla uczniów
  W dniach 7-8 kwietnia odbyło się przekazanie sprzętu komputerowego przeznaczonego do wsparcia zdalnego nauczania w powiecie nowotarskim. Starosta Krzysztof Faber oraz wicestarosta Bogusław Waksmundzki przekazali 40 laptopów po-leasingowych oraz 6 tabletów graficznych do szkół powiatu nowotarskiego, w tym dla po 5 laptopów dla I LO im. Eugeniusza Romera i dla II LO im. Ks. Prof. Józefa Tischnera w Zespole Szkół.
 • Konkurs kulinarny "Bitwy Regionów"
  Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do największego konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich ? "Bitwy Regionów". Po roku przerwy spowodowanej pandemią rywalizacja odbywa się w nowej formule: jury będzie oceniać pomysł na potrawę regionalną oraz jej prezentację w formie krótkiego filmu wideo.
 • Prezent od Jurka Owsiaka
  W Rabce-Zdroju, w Zakładzie Radiologii i Diagnostyki Obrazowej Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc, jest jedyny w Polsce oddział pulmonologiczny z takim wyposażeniem. To tam leczone są płuca u dzieci. A pamiętajmy, że to nie tylko oddział szpitalny, ale także sanatorium dla dzieci. Także Covid-19 potrafi dać się nawet małym dzieciom we znaki. Dlatego podjęliśmy decyzję, aby zakupić specjalny rezonans do diagnostyki i będzie to jedyne takie urządzenie w Polsce, które zostanie zainstalowane już w najbliższych miesiącach - poinformował Jerzy Owsiak z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
 • Wróć z POWERem!
  Celem projektu jest wsparcie osób, które powróciły bądź zamierzają powrócić z zagranicy, w zdobyciu zatrudnienia, wykorzystaniu kompetencji i kwalifikacji nabytych za granicą oraz poprawa ich sytuacji na rynku pracy, poprzez uczestnictwo w specjalistycznej usłudze poradnictwa zawodowego, indywidualnych konsultacjach oraz możliwości skorzystania z usług specjalistycznych (prawnych, podatkowych, psychologicznych). Zainteresowanych prosimy o kon-takt: tel.: 504 12 14 80 lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
 • Małe Granty- wielkie szanse!
  Fundacja Civis Polonus ogłasza nabór wniosków w konkursie Równać Szanse - Małe Granty! Jego celem jest wsparcie projektów, które będą rozwijały kompetencje społeczne i emocjonalne młodych ludzi z małych miejscowości. Wnioski można składać do 1 czerwca.
 • Spójrz za siebie!
  Z takim hasłem na ustach przychodzą do nas uczniowie krakowskich liceów tworzący projekt społeczny "nieSpalone_mosty" w ramach olimpiady "Zwolnieni z Teorii". Ich celem jest zwrócenie uwagi na problem wyparcia tzw. trudnej pamięci ze świadomości ludzi, co skutkuje zaniedbaniem ważnych miejsc pamięci. Nasza działalność będzie kontynuowana po wakacjach i planujemy, aby naszymi działaniami będziemy obejmować także inne miejscowości, miejsca takie jak Rabka.  W wolnej chwili polecamy zajrzeć na naszą social media -na Facebooku i Instagramie pod nazwą: nieSpalone_mosty.