Start Nr 116 Kurenda - koronawirus str.3
Kurenda - koronawirus str.3

 • ZUS: można składać wnioski o pomoc z tarczy 9.0
  Przedsiębiorcy z ponad 60 branż mogą już starać się o zwolnienie z opłacania składek za marzec i kwiecień 2021 roku i kolejne świadczenie postojowe. Wnioski należy składać przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE ZUS), do 30 czerwca 2021 roku.
  To już 9 odsłona tarczy antykryzysowej. Do tej pory Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyznał ponad 33 mld złotych wsparcia. W samej Małopolsce pomoc wyniosła ponad 3 mld złotych.
 • Promesa na komputery
  Gmina Rabka-Zdrój w ramach projektu. "Małopolska Tarcza Antykryzysowa - Pakiet Edukacyjny. Cyfryzacja szkół i placówek oświatowych" otrzymała grant w wysokości 74.968,50 zł. z przeznaczeniem na zakup sprzętu umożliwiającego zdalne nauczanie.
 • Kino ?Śnieżka? wznawia działalność
  Miło nam poinformować, że z dniem 21 maja swoją działalność wznowiło kino ?Śnieżka? w Rabce-Zdroju. Nowy repertuar dostępny jest już na stronie internetowej kina http://www.kino.rabka.pl/
 • Teatr Lalek ?Rabcio? wznawia działalność
  W sobotę, 29 maja spektaklem "Pinokio" Teatr Lalek "Rabcio" w Rabce-Zdroju wznowił działalność po przerwie związanej z lockdownem. Aktualny repertuar teatru dostępny jest w naszej gazecie oraz pod adresem www.teatr.rabcio.pl
 • Rabkoland otwiera bramy
  22 maja działalność zainaugurował Rodzinny Park Rozrywki w Rabce-Zdroju. To jedna z największych atrakcji naszego miasta. Na otwarcie parku pozwoliło poluzowanie obostrzeń, ale pamiętajmy, że na terenie parku należy dostosować się do wprowadzonych zasad bezpieczeństwa.