Start Nr 116 Krótko-szybko o maju str.4
Krótko-szybko o maju str.4

 

 • Obchody 3 Maja
  Tegoroczne obchody Święta Konstytucji 3 Maja, z powodu trwającej pandemii, miały skromną formę.
 • Obchody Dnia Strażaka
  2 maja odbyły się doroczne obchody Dnia Strażaka w naszej gminie .
 • Strażackie uroczystości w Chabówce
  W Chabówce odbyła się uroczystość poświęcenia pojazdu pożar-niczego GCBM 18/12 Volvo z cysterną CN18, która została przekazana z JR-G w Rabce-Zdroju.
 • Powiatowe Obchody Dnia Strażaka
  Na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Rabce-Zdroju odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka.
 • Górale pamiętali i wspominali
  13 maja minęła 40. rocznica zamachu na papieża Jana Pawła II. Podczas audiencji generalnej dla pielgrzymów na Placu św. Piotra papież został dwukrotnie postrzelony przez Turka Mehmeta Ali Agcę.
 • Łatanie dziur
  Na zlecenie Urzędu Miejskiego rozpoczęto uzupełnianie ubytków w drogach. Łatane są dziury w miejskich ulicach, w miejscach m.in. wskazanych przez mieszkańców. Prace wykonuje rabczańska firma Kośmider, która złożyła najkorzystniejszą ofertę w ogłoszonym przez urząd postępowaniu przetargowym.
 • "Od źródła do zdroju" - kurs PTTK
  "Od źródła do zdroju" to projekt, na który Oddział PTTK Rabka otrzymał dotację. W jego ramach zorganizowano bezpłatny kurs przewodnicki po Rabce i okolicy.
 • Jak dokarmiać dzikie kaczki
  Karmienie dzikich kaczek żyjących w rejonie Poniczanki, to jedna z bardziej popularnych atrakcji wśród spacerowiczów odwiedzających bulwary. Dlatego, aby dokarmianie odbywało się zgodnie z zasadami i wskazówkami przyrodników, na zlecenie Urzędu Miejskiego nad rzeką stanęły tablice informacyjne dla spacerowiczów.
 • Dotacja na kapliczkę
  Sejmik Woj. Małopolskiego podjął uchwałę w sprawie dotacji na remonty zabytkowych kapliczek w ramach konkursu "Kapliczki Małopolski 2021". Wsparcie finansowe na remont otrzymało w sumie 50 obiektów, a wśród nich znalazła się kapliczka Matki Boskiej z Dzieciątkiem z XIX w. znajdująca się na prywatnej posesji koło kościoła w Ponicach.
 • Tężnie czynne
  Czynne są już trzy z czterech rabczańskich tężni solankowych. To - przypomnijmy - jedna z największych atrakcji naszego miasta, która być może doczeka się nawet swojego szlaku.
 • Rdzawka z nową kapliczką
  Ksiądz proboszcz Michał Rymar poświęcił kapliczkę św. Jana Nepomucena, wybudowaną przez mieszkańców na Kowalczykówce w Rdzawce. Kapliczka ta została zbudowana po epidemii cholery w 1873 r.
 • Rozstrzygnięcie konkursu ?Młody Burmistrz
  28 maja 2021 r. został rozstrzygnięty konkurs skierowany do wszystkich młodych ludzi ze szkół podstawowych w gminie Rabka-Zdrój pn. "Młody Burmistrz czyli - jakich zmian bym dokonał, gdybym był burmistrzem, aby Rabka-Zdrój była gminą moich marzeń". Laureatem konkursu została Aleksandra Stolarczyk.